Roma ve Sicilya turları ile harika bir tur planlayın!
 Kadir Toprakkaya

Roma ve Sicilya turları ile harika bir tur planlayın!

Roma ve Sicilya turları ile harika bir tur planlayın!
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

İtalya’nın, Lazio bölgesinin başkenti olan Roma, hem şehir hem de özel bir bölge olma özelliği taşıyor. Katoliklerin ruhani lideri Papa’nın yaşadığı bağımsız devlet Vatikan’ın da yer aldığı bu topraklarda 2,7 milyon insan yaşıyor. Her yıl pek çok sayıda turist konuk eden Roma, görenleri kendine hayran bırakacak sokak mimarileri ve şehir yapısı ile gerçekten göz dolduruyor.

Roma turu ile hayal edemeyeceğiniz bambaşka bir dünyaya girdiğinizi bilmelisiniz. Farklı ve bir o kadar da sizi büyüleyecek olan Roma’da gezip göreceğiniz her yer adeta bir açık hava müzesi gibi. Bu müze içerisinde dolaşırken bazı yerlerde kitlenip kalacak ve daha uzun süre bakmak için kendinizi alıkoyamayacaksınız.

Roma turları ortalama 3 gece 4 gün sürmekte. Özel günlerde ve bayram gibi dönemlerde daha da yoğunluğu olan Roma turları arasından tarihlere göre ya da indirim seçeneklerine göre kendinize en uygun olan turu hemen tercih edebilirsiniz. Roma turları arasından en uygun fiyatlı olanları yakalamak ve seçimleriniz ile doğru zamanı tercih etmek, kusursuz bir tur planını da beraberinde getirir. Öncelikle Roma’ya gitmeden önce bulunacağınız bölgenin özelliklerini, tarihi güzelliklerini, nerede ne yiyebileceğinizi ve ayrıca en meşhur lezzetlerini de öğrenmenizde fayda vardır. Mesela bir Roma dondurması yemeden dönmemelisiniz.

AŞK ÇEŞMESİ, İSPANYOL MERDİVENLERİ, MELEKLER ŞATOSU…

Vatikan (San Pietro) Katedrali, Collosseo (Arena), Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk Çeşmesi (Fontana di Trevi), İspanyol Merdivenleri (Piazza di Spagna), Castel San’t Angelo, Melekler Şatosu, Navona Meydanı, Piazza Pietra, Pantheon ve Piazza Popolo, Roma turu sırasında gezmeniz gereken en güzel yerler arasında geliyor. Ayrıca dilerseniz günlük turlara katılabilir ve Napoli & Pompei turu ya da Floransa Şaheserleri ile Rönesans turuna da katılabilirsiniz.

TOPRAK İÇİNDE FARKLI BİR TOPRAK…

Ancak sadece Roma ile kısıtlı kalmamak gerekiyor. Toprak içinde farklı bir toprak, yani ülke içinde farklı bir ülke barındıran bu güzel şehri siz de gezip görmelisiniz. Kendiniz için güzel bir fırsat yakalamak isterseniz, diğer bir seçenek olarak Sicilya Turları değerlendirilmeli.

ROMA’YA GİTMİŞKEN SİCİLYA’YI GÖRMEDEN DÖNMEYİN…

Sicilya Turları kapsamında gezebileceğiniz en güzel noktalar arasında Etna Yanardağ, Valle Tapınağı, Capella Şapeli, Rabbit Plajı, Monreale Katedrali ve Alcantara Kanyonu bulunuyor. Sicilya Turları, genellikle 5 gece 6 gün sürüyor. 2 gün Katanya, 2 gün Palermo ve 1 günde Siracusa’da konaklayabileceğiniz eşsiz tur seçenekleri sizi bekliyor. Sicilya’nın en güzel köşelerini, en güzel plajlarını gezip görebileceğiniz, kayalar üzerine kurulmuş olan Akdeniz’in en büyük adasını siz de ziyaret etmelisiniz. En uygun fiyat seçenekleri ile sizi bambaşka bir dünyaya götürecek olan Sicilya’da hayal ettiğiniz tatil seçeneklerini bulabilirsiniz. Aslında yaz ya da kış Sicilya için fark etmez. Tamamen deniz turizmi ya da kış sezonunun en güzel zamanlarını geçirmek isterseniz, tercihlerinizi istediğiniz tarihe dayalı yapabilirsiniz

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir