Rotary gecesinde Moda’dan gerçek yıldızlar geçti..
 Kadir Toprakkaya

Rotary gecesinde Moda’dan gerçek yıldızlar geçti..

Rotary gecesinde Moda’dan gerçek yıldızlar geçti..
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Moda Deniz Kulübü, 18 Mart gecesi tarihi bir geceye ev sahipliği yaptı. Türkiye’de pop müziğin gelişmesinin ilk temellerini atan ve aradaki farkı bugünün “BÜYÜK” starları ile karşılaştırdığımızda ancak kavrayabileceğimiz isimlere, tek ihtiyaç duydukları şey verildi.

Evet; bir hizmet kuruluşu olan Rotary’nin yeterli bütçesi olmayan öğrencilere burs vermesi kadar, Ramazan ayında erzak dağıtması kadar; sanatçılarımızı ödüllendirip, onları onore etmesinin ne kadar önemli ve ne kadar doğru bir davranış olduğunu bu haberi okuyunca bir kez daha anlayacaksınız.

Göksu Rotary Kulübü, geleneksel “Meslek Onur Ödülleri”ni bu yıl Türk Pop Müziği’nde 40 yılını doldurmuş sanatçılara verdi. O sanatçılarımız ki, her anlamda YOK’ların, imkânsızlıkların bol olduğu ülkemizde var olabilmeyi başarmış altın isimlerdi. Bugün sadece bekledikleri şey olan ödülleri vermek, Göksu Rotary Kulübü’nün aklına geldi ve bunu da başarıyla yerine getirdi. Başta Göksu Rotary Kulübü’nü, destek veren tüm camiayı ayakta alkışladığımı bildirmek isterim.

göksu Rotary Öd.

Türk Pop Müziği’ne büyük emeği geçmiş sanatçılarımızın onurlandırıldığı tören, 18 Mart akşamı saat 19.30’da kokteyl ile başladı. Göksu Rotary Kulübü dönem başkanı Prof. Dr. Hakkı Tanyeri’nin açılış konuşması ve yemek daveti ile devam eden gecede, Ali Rıza Binboğa’dan Erol Evgin’e, Ferdi Özbeğen’den Ömür Göksel’e kadar; 60’lı, 70’li yıllara damgasını vuran Türk sanatçılarına meslek onur ödülleri verildi.

Ödüllerini alan sanatçılarımız performanslarını da gösterdiler elbette… Üstelik bugünün starlarına taş çıkartırcasına. Sadece bir örnek vermek isterim ki; Kadıköy Life Dergisi’nin Mart&Nisan 2010 sayısında özel bir söyleşisi yayınlanan ve gecede ödül alan isimler arasında olan Gökçen Kaynatan, ödülünü almak üzere sahneye davet edildi. Program akışı olarak önce performans sergilemesi gerekiyordu. En iyi yaptığı şey gitar çalmaktı, fakat o anda orkestrada onun çalabileceği gitar yoktu. Mükemmellik adına ödülünü almak için misafirlerden izin istedi ve bir taksi ile evine gitti, gitarını alıp geldi. O arada ödül töreni atlayarak devam etmiş ve sonlara yaklaşılmıştı.

göksu (2)

Gökçen Kaynatan’ın 1966 yılında Almanya’dan 449 Alman Markı’na satın aldığı ve bugün hala pırıl pırıl olup, 25-30 bin ABD Doları bir değere ulaşan gitarı ile çaldığı “Johnny Guitar” ve “Guitar Tango” adlı parçalar eminim ki, bugüne kadar böylesine coşkulu çalınmamıştır.

Daha sonra Ersan Erdura’yı sahneye davet ederek, birlikte seslendirdikleri Elvis Presley’in “The King Rock’n and Roll” adlı parçası ile salonda alkış tufanı kopmasına neden olan performansın, sadece bu bölümü bile uzun yıllar unutulmayacak bir anı olarak kayıtlara geçti…

Göksu Rotary Kulübü tarafından ödüle layık göülen sanatçılarımız şu isimlerden oluştu: AJDA PEKKAN, ALİ KOCATEPE, ALİ RIZA BİNBOĞA, BAHA BODUROĞLU, EROL EVGİN, ERSAN ERDURA, ESİN AFŞAR, FERDİ ÖZBEĞEN, FUAT GÜNER, FÜSUN ÖNAL, GÖKÇEN KAYNATAN, HURŞİT YENİGÜN, HÜMEYRA, İSTANBUL GELİŞİM, MAZHAR ALANSON, MODERN FOLK ÜÇLÜSÜ, MOĞOLLAR, NİLÜFER, NÜKHET DURU, ORHAN GENCEBAY, ÖMÜR GÖKSEL, ÖZDEMİR ERDOĞAN, SELÇUK ALAGÖZ ve SUAVİ…     

 göksu Rotary Öd. (3)

göksu Rotary Öd. (2)

göksu (3)

 

 

 

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir