Rotary, iki bin öğrenciyle ATA'ya gidiyor!
 Kadir Toprakkaya

Rotary, iki bin öğrenciyle ATA’ya gidiyor!

Rotary, iki bin öğrenciyle ATA’ya gidiyor!
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 80. ölüm yıldönümünde, ATA’mızı anmak ve saygılarını iletmek adına yaklaşık 2 bin öğrenci Ankara’nın yolunu tuttu. Rotary 2420. Bölge Federasyonu organizasyonu olup, Ataşehir Rotary Kulübü’nün ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlikte, öğrenciler geçtiğimiz gece 45 otobüs ile Ataşehir’den Ankara’ya hareket etti. Öğrencileri uğurlamaya gelenler arasında, Ataşehir Belediye Başkan Vekili İlhami Yılmaz ile Rotary Guvernörü Hasan Akbayrak da vardı.

ATAŞEHİR ROTARY KULÜBÜ GELENEKSEL HALE GETİRDİ…

İlk olarak 2010 yılında uygulanmaya başlanan ve halk arasında büyük ilgi gören organizasyon, Ataşehir Rotary Kulübü tarafından geleneksel hale getirildi. Proje hakkında Kadıköy Life Dergisi’ne bir açıklama yapan Ataşehir Rotary Kulübü Başkanı Füsun Bayar; “10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası’nda böylesine anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor olmaktan dolayı son derece gururluyuz. Önümüzdeki yıllarda da bu anlamlı projemiz devam edecek” dedi.

“O’NU ÖYLESİNE ARIYORUZ Kİ”

Öğrencileri uğurlamaya gelen Ataşehir Belediye Başkan Vekili İlhami Yılmaz ise, yaptığı konuşmada “Sevgili öğrenciler, birkaç gün önce Cumhuriyetimizin 95. yılını kutladık. Yarın bizlere bu Cumhuriyet’i veren Ulu Önderimizi, Ankara’daki ebedi istirahatgâhında ziyaret edecek ve ülke olarak O’nu nasıl aradığımızı bir kez daha anlayacaksınız. Fakat sizlerden ricam, bu ziyaretle O’nu çok iyi anlamanız ve yorumlamanız yolunda olacaktır” ifadelerini kullandı.

Rotary

Rotary 2420. Bölge Federasyonu organizasyonu olup, Ataşehir Rotary Kulübü’nün ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlikte, öğrenciler geçtiğimiz gece 45 otobüs ile Ataşehir’den Ankara’ya hareket etti.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir