Sahrayıcedit Cebesoy Sokak'ta park yasağı uygulaması başladı…
 Kadir Toprakkaya

Sahrayıcedit Cebesoy Sokak’ta park yasağı uygulaması başladı…

Sahrayıcedit Cebesoy Sokak’ta park yasağı uygulaması başladı…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Uzun zamandır hatalı park nedeniyle sorun yaşanan Sahrayıcedit Mahallesi Cebesoy Sokak’ta “park yasağı” uygulaması başladı.

Sahrayıcedit Mahallesi Muhtarı Seval Özkan, bir süre önce Mahalle Meclisi Trafik Komisyonu’nun özellik park ve trafik sorunları ile ilgili yoğun çalışmalar yaptığını ve çözüm önerileri ile birlikte bu çalışmaları yetkililere ilettiklerini açıklamıştı. Muhtar Özkan, Cebesoy Sokak’ta yaşanan problemin giderilmesi için yapılan çalışmaların sonuçlandığını belirtti.

KALICI ÇÖZÜM İÇİN “ÜSTÜ PARK, ALTI OTOPARK”…

Mahallede park alanlarının  yetersiz olması nedeniyle cadde ve sokakların otopark olarak kullanıldığını ve bölgede yaşayan vatandaşların yanlış parklar yüzünden mağdur oldukları dile getiren Muhtar Seval Özkan, problemin giderilmesi için atılan adımdan memnun olduklarını söyledi. Özkan, kalıcı çözümün ise geçen sene Sahrayıcedit Mahalle Meclisi toplantısında önerdikleri "Üstü Park, Altı Otopark” projelerinin mahallede uygulanmasıyla sağlanabileceğini belirtti.

HATALI PARKLARA CEZA UYGULANACAK…

Uzun zamandır sorun yaşanan bölge olan Cebesoy Sokak’ta, talep üzerine geçtiğimiz gün itibariyle İBB tarafından konulan trafik tabelaları ile park yasağı uygulamasının başladığını ve artık hatalı park nedeniyle ceza uygulaması yapılabileceğini ve bu şekilde hatalı parkların önlenebileceğini açıklayan Muhtar Özkan, vatandaşları “Park Yasağı” hakkında bilgilendirdi.

ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR…

Seval Özkan, özellikle problemin çözülmesinde katkıda bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Muhtar Masası yöneticilerine  ve uygulamayı yapan Trafik Müdürlüğü’ne teşekkürlerini iletirken; diğer bölgeler için de farklı uygulamalar üzerine çalıştıklarını, en kısa zamanda çalışmaların sonuçlanmasını umduklarını belirtti.Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir