Sahrayıcedit Mahalle Meclisi toplandı...
 Kadir Toprakkaya

Sahrayıcedit Mahalle Meclisi toplandı…

Sahrayıcedit Mahalle Meclisi toplandı…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Sahrayıcedit Mahalle Meclisi, 2014 yılının ilk toplantısını Kadıköy Belediyesi Kozyatağı Kültür Merkezi Belediye Meclis Binası’nda gerçekleştirdi.

Mahalle sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği toplantıya; İstanbul Birinci Bölge Milletvekili Celal Dinçer, Kadıköy Belediye Meclis Üyeleri Hüseyin Özdemir ve İrem Toprakkaya Babalık, Kadıköy Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı S. Serap Ören, Kırıntı Dergisi İmtiyaz Sahibi Osman Ünal, Eğitimci-Yazar Gürşen Kafkas, İstanbul Muhtarlar Federasyonu Başkanı Kadir Delibalta ve Başkan Yrd. Sami Soydal, İç Güvenlik Sektörünün Sivil Gözetiminin Geliştirilmesi Projesi Koordinatörü Serra Titiz ve Sahrayıcedit Mahalle Meclisi Üyeleri katıldı.

Toplantı öncesinde, 22 Nisan 2012 tarihinde Mahalle Meclisi açılış toplantısından bugüne kadar geçen çalışmaların görsellerinden oluşan müzikli bir slayt gösterisi yapıldı. Sahrayıcedit Mahallesi Muhtarı Seval Özkan; mahalle sorunlarını konuşmak, katkı sunmak, çözümler ve projeler üretmek üzere toplantıya katılan Sahrayıcedit mahalle sakinlerine ve konuklara teşekkür ederek konuşmasına başladı.

Açılış konuşmasından sonra, Milletvekili Celal Dinçer konuşma yaptı. Dinçer, mahalle meclis toplantısına ilk kez katıldığını, bundan büyük memnuniyet duyduğunu, uygulamaların ve yapılan çalışmaların çok güzel bir örnek olduğunu dile getirerek, Muhtar Seval Özkan’a teşekkür etti, her zaman destek olacağını ifade etti.

Toplantı, Muhtar Seval Özkan’ın yapılan çalışmalar ve planlanan projelerle ilgili sunumu ile devam etti. Özkan, gündemle ilgili kısa bilgi verdikten sonra Mahalle Meclisi’nin önemi ve oluşum süreci hakkında bilgilendirme yaparak, demokratik ve katılımcı bir yerel yönetim için öneminin altını çizdi.

KADIKÖY BELEDİYESİ’NE TEŞEKKÜR…

Toplantıda, Bağdat Caddesi’ne otobüs hattı koyulması, tek yön ve park yasağı gibi trafik düzenlemeleri, kaldırım basamaklandırma, park ve sokak ışıklandırılmaları, altyapı bakım onarım çalışmaları, engelliler, çocuklar ve kadınlarla ilgili yapılan özel projeler, yönetici ve mahalle sakinlerine yönelik yapılan eğitim, eğlence toplantıları ve sosyal projelerden detayları ile bahsedildi. Belediyeler ile yapılan koordineli çalışmalar için de belediye yetkililerine ve birimlerine teşekkür edildi. Kadıköy Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Özdemir ise, Kadıköy Belediyesi ile ilgili sorulara cevap verdi.

İSTANBUL MUHTARLAR FEDERASYONU’NDAN DESTEK…

İstanbul Muhtarlar Federasyonu Başkanı Kadir Delibalta, muhtarların örnek çalışmalar ve sosyal projeler yapmasının muhtarlık kurumu açısından önemli olduğunu ve kuruma fayda sağladığını belirterek, Muhtar Özkan’a İstanbul Muhtarlar Federasyonu ve Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu çatısı altında yaptığı çalışmalar için de teşekkür etti.

YENİ DÖNEMDE YENİ PROJELER…

Sürekliliği olan projeleri geliştirerek devam ettireceklerini belirten Muhtar Seval Özkan, yeni dönem projeleri olarak “Ücretsiz Destek Eğitimleri”, “Meslek Edindirme”, “Kadın El Emeğini Değerlendirme”, “Sosyal Tesis, Spor Tesisleri, Özel Oyun Alanları”, “Kültür Merkezi”, “Üstü Park Altı Otopark”, “Katlı Otopark”, “Sabit, organik ve kadın el emeği pazarları” gibi projeler için ilgili kurum ve birimlerle işbirliği içinde çalışarak, hayata geçirilmesi için çalışacağını belirtti.

“BANA İNANDINIZ VE BUNLARI GERÇEKLEŞTİRDİK…”

Tüm projelerin Sahrayıcedit Mahalle Meclis üyeleri ile birlikte gerçekleştirileceğini ve yine onlardan gelen yeni projelerin de yapılabileceğini açıklayan Muhtar Özkan, mahalle meclis üyelerine verdikleri destek ve çalışmaları için teşekkür etti. Özkan; “Sevgili Sahrayıceditliler, ben size projelerimi anlatarak umut vaat etmiştim. Siz bana inandınız, güvendiniz, destek verdiniz ve bunları gerçekleştirdik. Çok teşekkür ederim” diyerek sözlerini tamamladı.

Soru ve cevaplarla devam eden toplantı, katılımcıların memnuniyetlerini ifade etmeleri ve çalışmalara destek vereceklerini belirtmeleri ile son buldu.

Sahrayıcedit Mahalle Meclisi Toplantııs’nda, belediyeler ile yapılan koordineli çalışmalar için belediye yetkililerine ve birimlerine teşekkür edildi. Kadıköy Belediye Meclis Üyeleri Hüseyin Özdemir ve İrem Toprakkaya Babalık, Kadıköy Belediyesi ile ilgili sorulara cevap verdi. Hüsnü Babalık, İrem Toprakkaya Babalık, 3 aylık bebekleri Kemal Babalık ve Hüseyin Özdemir…

 

 

 

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir