Saint Joseph'te Petit Pain heyecanı
 Kadir Toprakkaya

Saint Joseph’te Petit Pain heyecanı

Saint Joseph’te Petit Pain heyecanı
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Türkiye’nin en köklü yabancı okullarından İstanbul Saint Joseph Fransız Lisesi, geçtiğimiz pazar “Geleneksel Petit Pain” (küçük çikolatalı ekmek) gününü coşkuyla kutladı. Yaklaşık 2 bin eski ve yeni mezunun katılımıyla sokak lezzetleri ve sokak müzisyenleri teması ile kutlanan Petit Pain, renkli görüntülere sahne oldu.

K-İletişim Medya Grubu, etkinlikte açtığı stand ile Kadıköy Life Dergisi ve geçtiğimiz Nisan ayında yayın hayatına yeniden merhaba diyen Kadıköy Gazetesi’nin son sayısını Saint Joseph’lilerle buluşturdu. Yeni çıkan gazete, herkesten tam not aldı. Emekli öğretmenlerin nostalji dersleri, Doğa Bilimleri Merkezi gezisi, konserler ve çeşitli etkinliklerle devam eden Petit Pain Günü’nde, öğrenciler tarafından geleneksel çikolatalı ekmek dağıtımı da yapıldı.

ÖĞRENCİLERE BURS İÇİN BAĞIŞ TOPLANDI…

Saint Joseph’liler Derneği tarafından öğrencilere burs verilmesi amacıyla bağışların toplandığı etkinlik, cevizlik alanındaki canlı müzik konseriyle son buldu. Petit Pain Günü ile bir açıklama yapan Dernek Müdürü Begüm Dündar, Saint Joseph camiasına mensup her yaştan binlerce konuğun aynı keyif ve heyecanla bir araya gelmesinin yanı sıra elde edilecek gelirlerle ihtiyacı olan genç öğrencilerin en iyi şekilde eğitim alabilmeleri için burs imkanının sağlanmasını hedeflediklerini belirtti.

TEK KİŞİLİK ORKESTRA…

Petit Pain Günü’nün en dikkat çeken ismi, müzisyen Serdar Atsak oldu. Kendi icadı olan tekerlekli müzik aletiyle Atsak, aynı anda hem gitar ve davul çalıp, hem de şarkı söyleyerek davetlilerin yoğun ilgisiyle karşılandı.

Geleneksel Petit Pain Günü’ne katılanlar arasında Nuri Bulut da vardı. Eşi Zerrin Hanım ile öğrencilik yıllarındaki anılarını canlandıran Nuri Bulut, hayli duygulu anlar yaşadı. Girişte Kadıköy Life Dergisi & Kadıköy Gazetesi standını da ziyaret eden Zerrin & Nuri Bulut çifti, Genel Yayın Yönetmeni Canan Toprakkaya ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Genel Yayın Yönetmenimiz anan Toprakkaya , Petit Pain simgesi küçük çikolatalı ekmeği çok beğendiğini ifade etti.

Etkinlikte eski öğretmenlerin nostalji dersleri de ilgi odağı oldu.

Saint Joseph’liler derneği tarafından geleneksel olarak düzenlenen Petit Pain Günü’nde davetliler, birçok sokak lezzetini de tanıtma şansı buldu.

Petit Pain Günü’nün en dikkat çeken ismi, müzisyen Serdar Atsak oldu. Kendi icadı olan tekerlekli müzik aletiyle Atsak, aynı anda hem gitar ve davul çalıp, hem de şarkı söyleyerek davetlilerin yoğun ilgisiyle karşılandı.

K-İletişim Medya Grubu, etkinlikte açtığı stand ile Kadıköy Life Dergisi ve geçtiğimiz Nisan ayında yayın hayatına yeniden merhaba diyen Kadıköy Gazetesi’nin son sayısını Saint Joseph’lilerle buluşturdu.

Petit Pain

Bunu paylaş:
  • 171
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir