Seda Bağcan, 'Yeni Yıl Konseri' ile CKM'de!
 Haber Merkezi

Seda Bağcan, “Yeni Yıl Konseri” ile CKM’de!

Seda Bağcan, “Yeni Yıl Konseri” ile CKM’de!
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Dünya müzik otoritelerince “mantra müziğinin cennetten gelen sesi” olarak adlandırılan Seda Bağcan, Kadıköylü sevenlerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Caddebostan Kültür Merkezi’nde 3 Ocak Perşembe günü “Yeni Yıl Konseri” verecek olan sanatçı, beğeniyle karşılanan son albümü LOVE’dan da eserler seslendirecek.

Son albümü LOVE’da yer alan “We Are All One, We Are All Love” (Hepimiz Biriz, Hepimiz Sevgiyiz) şarkısını mottosu yapan Bağcan, bu albümde klasik mantraların dışında İngilizce parçalara ve Güney Amerika Şamanlarının uzun yıllardır söylediği mantralara yer vermiş. Sevgi, barış ve huzur için söylenen bu mantraların dışında albümün ilk parçası “We Are All Love”, bütün dinlerin kutsal sözcükleriyle sizi tüm dinlerde barışa ve sevgiye çağrıyor. Kitaro’nun müzik şirketi Domo Record’s tarafından yayınlanan ve dağıtılan albümün gelecek yıl Grammy’de aday olması bekleniyor. Seda Bağcan’ın bir önceki albümü “Miracle”, geçen yıl “New Age” kategorisinde Grammy’de aday adayı olmuştu.

SEDA BAĞCAN HAKKINDA…

Seda Bağcan, müzik yaşamına çok küçük yaşlarda, henüz 6 yaşında Ankara Radyosu Türk Müziği Korosu ve Saz Ekibi ile ilk konserini vererek başladı. 7 yaşında piyano ve armoni dersleri aldı. Ankara Müzik Derneği Çocuk Korosu, TRT Ankara Çoksesli Gençlik Korosu’nda uzun seneler şarkı söyledi. Ankara Opera ve Balesi’nin sahneye koyduğu çeşitli operetlerde ve operalarda rol alan Seda Bağcan, üniversite yıllarında da pop ve jazz orkestralarıyla çalıştı, konserler verdi. Türkiye’de Eurovision Şarkı Yarışması elemelerine, Kuşadası Festivali’ne ve Altın Anten gibi müzik yarışmalarına katıldı.

ŞİFA, MÜZİK VE BİLİM…

Seda Bağcan, ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nü bitirdikten sonra Biomedikal Mühendisliği (Tıbbi Elektronik) dalında uzmanlaştı. Türkiye’de ve Almanya’da Tıbbi Diagnostik alanının önde gelen şirketlerini kurdu ve yönetti. Ailede ciddi bir rahatsızlığa çare bulma araştırmaları sırasında yardımcı tıp yöntemleriyle tanışıp, bu alanda çalışmalar yürüten Bağcan; aynı zamanda Reiki, Reconnection (tekrar bağlantı şifası) ve Deeksha uygulayıcısı, Signature Cell Healing (İmza Hücresi Şifası) öğretmeni, Acoutonics Sound Healing (sesle şifa), EFT, Emotrance ve SCIO Quantum Biofeedback uygulayıcısı. İnsanların kişisel gelişim süreçlerine yardım ederek kendi potansiyellerine ulaşmalarına rehberlik ettiği gibi; onların hastalıklardan kurtulması, önemli zararlı alışkanlıklarını bırakması, zihinlerini sakinleştirmeleri, farkındalıklarını artırmaları konularında yol göstermekte olan Seda Bağcan’ın hayat tutkusu şifa, müzik ve bilimden oluşuyor.

Seda Bağcan

MANTRA MÜZİĞİNE BAMBAŞKA BİR YORUM…

Öğrencilik hayatımda ve sonrasında kendisini rahatlatan bir öğreti olan yoga, daha sonrasında Bağcan’ın tutkusu haline geldi. Kundalini yoga ile tanışması, onu mantra müziğiyle buluşturdu. Dünyada binlerce yıldır kullanılan şifa mantralarını yeniden besteleyen, Türk ezgileriyle ve Türk enstrümanlarıyla buluşturup dünyaya bambaşka bir sentezle mantra müziği olarak sunan Seda Bağcan, 2009 yılından itibaren de ‘mantra müziğinin cennetten gelen sesi’ diye adlandırılıyor. Sanatçının “Sunrise”, “Remember”, “Sufi Soul Neyim”, “I am that I am”, “Miracle” ve “Love” olmak üzere altı stüdyo albümü mevcut.

Bunu paylaş:
  • 41
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir