Sefer Karakoyunlu: “Türkiye, Azeri kardeşlerinin yanında…”
 Kadir Toprakkaya

Sefer Karakoyunlu: “Türkiye, Azeri kardeşlerinin yanında…”

Sefer Karakoyunlu: “Türkiye, Azeri kardeşlerinin yanında…”
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Türkiye ve Azerbaycan arasında köprü vazifesini üstlenen, Türk haklarına yönelik etkin çalışmalarıyla sıkça kamuoyuna yansıyan Sefer Karakoyunlu; “Yeni nesli Hocalı Katliamı’na yönelik bilgilendirme ve soykırımı unutturmama” çalışmalarında sembol isim haline geldi.

İstanbul Türkiye Azerbaycan Derneği Kurucu Başkanı Sefer Karakoyunlu, 22 yıl önce yakın tarihte derin iz bırakan Hocalı Katliamı’na yönelik düzenledikleri toplantı ve etkinliklere geniş katılım olduğunu, Türkiye’nin Azerbaycanlı kardeşlerinin acısını kendi yüreğinde hissettiğinin altını çizdi.

Son günlerde birçok televizyon programında milyonlara seslenen Kadıköylü işadamı ve derneğin Kurucu Başkanı Karakoyunlu, değişen dünya ve koşullara ayak uydururken tarihin acı sayfalarının hafızalardan silinmemesi gerektiğini ifade etti.

TÜRKLER, HAKLARINI ARAMAK İÇİN KADIKÖY’ÜN YOLUNU TUTUYOR…

İstanbul Türkiye Azerbaycan Derneği’nin sıkça gerçekleştirdiği toplantı, seminer ve etkinlikler, megakentte yaşayan 800 bin Azerbaycanlının dikkatini Kadıköy üzerinde topladı. Merkezi Kadıköy Altıyol’da bulunan İstanbul Türkiye Azerbaycan Derneği, Kadıköy’de onbinlerce Türk’ün buluşma noktası haline geldi. Karakoyunlu; “Azerbaycanlı kardeşlerimiz, Karabağ’ın Hocalı kasabasında Soykırım’a maruz kaldılar. Yerinden yurdundan edilen Türk kardeşlerimizin ana ata topraklarına dönmesi sağlanmalı, anaların gözyaşları dinmeli, bölgede sulh olmalıdır. Bölgenin kalkınması, bölgeye barış ve hoşgörünün sağlanması, bölge ülkelerinin kalkınması demektir. Biz Türkler, tarihimiz boyunca büyük acılar çektik. Fethettiğimiz topraklara huzur ve mutluluğu götürdük, ancak ne hikmetse soykırıma uğrayan biz olduğumuz halde dünyanın gözü kör kulağı sağır oldu. Bu konuda dünya kamuoyunu duyarlı olmaya çağırıyoruz. Biz dünya kamuoyu bizim yanımızda olsun demiyoruz. Dünya kamuoyu ve insan hakları savunucuları, hakkın yanında ve haklının yanında olsun. Derneğimizde sadece Azerbaycanlı kardeşlerimizin değil, tüm Türk ve Türkiye coğrafyasında yaşanan acıları paylaşıyor, unutulmaması için omuz omuza veriyoruz” diyerek, derneğin her geçen gün büyüdüğünü, bunun da Türk coğrafyası için mutluluk verici olduğunu ifade etti.

“GELİN, AYNI ÇATI ALTINDA BULUŞALIM…”

Sefer Karakoyunlu; “Derneğimizin kapıları her zaman tüm halkımıza sonuna kadar açık… Gelin, aynı duygu ve temennilerle aynı çatı altında birlikte olalım” diyerek, faaliyetlerinin aralıksız süreceği mesajını verdi.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir