Gözyaşlarının Şelale olduğu ölüm
 Kadir Toprakkaya

Gözyaşlarının “Şelale” olduğu ölüm

Gözyaşlarının “Şelale” olduğu ölüm
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy, gözyaşlarının adeta şelale olduğu Şelale Uras’ın ölümüne ağlıyor. Önceki gün nişanlısı Wassim Habbal ile yaşadığı tartışmanın ardından hayatına son verme kararı alıp bunu gerçekleştiren Uras’ın kaybı, yakın çevresinde büyük acıların yaşanmasına neden oldu.

1980’li yılların başlarıydı. O yıllarda hostes olabilmenin olmazsa olmaz şartı endam, güzellik ve kültür olarak kanıksanmıştı. Beyhan Hanım, Türk Hava Yolları’nın gözde hostesleri arasındaydı. Genç ve son derece yakışıklı mühendislerimizden Volkan Uras’ın, Adana-İstanbul arasındaki uçuşlarından birinde karşılaştığı Beyhan Hanım ile kurduğu göz teması, ikilinin gönüllerine de işlemişti. Her şey yolunda gitti ve hayatlarını birleştirme kararı aldılar. Hakan ve Gürkan adını verdikleri iki oğulları oldu. Ama Beyhan Hanım, hep bir kız çocuğu olsun istiyordu. Adını bile belirlemişti. “Güneş gibi doğsun mutluluğumuza, adı da Şelale olsun” demişti. Güneş mi, Şelale mi? tartışmaları günlerce sürdü ve sonunda istedikleri oldu. Dünyalar güzeli bebeğe, “Güneş Şelale” adını verdiler.

şelale urasDİLLERE DESTAN BİR GÜZELLİK…

Güzellik konusunda söz söylemeye yetkili olan veya olmayan herkesin üzerinde birleştiği bir cevap, “Yok böyle bir güzellik” oluyordu Güneş Şelale için. Çok başarılı bir eğitim süreci geçirdi ve babası gibi inşaat mühendisi oldu. Bundan dört yıl kadar önce tanıştığı Dubai’li iş adamı Wassim Habbal ile hayatını birleştirme kararı aldı. Tarafların aileleri tanıştı, “Olur” verildi. Ancak bir süre sonra Habbal’ın ailesi, beklenmedik bir trafik kazası geçirdi. Böyle olunca da bir müddet erteleme kararı alındı.

ŞELALE URAS YUVADAN UÇUYOR…

Aynı zamanda Kadıköy Life Ailesi’nin de yakını olan Uras Ailesi’nin, geçtiğimiz yıl Haziran ayında “Kızımız Şelale Uras Yuvadan Uçuyor” başlığıyla gönderdikleri mesaj sonrasında söz törenine katılmış ve aynı başlık ile haber olarak dergimiz sayfalarında yayınlamıştık. Sonra takip eden Eylül ayında Boğaz’ın en güzel yalılarından birinde nişan törenlerine konuk olmuş, bunu da haber olarak yayınlamıştık. Şimdilerde düğün haberine hazırlanıyorduk ki, ölüm haberini yazıyoruz.

HER CANLI ÖLÜMÜ TADACAKTIR…

Kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim’in Al-i İmran Suresi’nde “Her canlı ölümü tadacaktır” diyor olsa da, bizler ölümü kimseye yakıştıramayız, yakınlarımız için ise hiç yakıştıramayız. Hele Şelale Uras için, düşünce gücümüze bile sığdıramayız. Hal böyleyken pek çokları gibi “Olmadı, yakışmadı, hiç yakışmadı” demekten kendimizi alamıyoruz.

NEDEN OLDU,  NASIL OLDU?

Pek çoğunuzun aklında “Neden, Niçin, Nasıl?” gibi cevap almak isteyeceğiniz soruları duyar gibi oluyoruz. Ama bunun hiçbir karşılığı olmayacak, O’nu geri getirmeyecek. Bazen gerçekleri hiç kabul etmek istemeyiz. İşte bu da asla kabullenemeyeceğimiz gerçeklerden biri. Ağır, kurşun gibi ağır bir gerçek… O gitti ve dönmeyecek… Hem de ömrünün baharında…

wassim habbal

CENAZE TÖRENİNDE EVLENMEME YEMİNİ…

Şelale Uras’ın cenazesi, geçtiğimiz gün Sahrayıcedit Camii’nde öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı’nda Urasların aile mezarlığına defnedildi. Cenaze töreninde çok büyük bir üzüntü hakimdi. Kılınan cenaze namazının ardından ise bir ilk yaşandı. Şelale Uras’ın nişanlısı Wassim Habbal, bir açıklama yapmak istediğini bildirdi. Tercüman kullanarak yaptığı açıklamada Habbal, şunları ifade etti: “Biz Şelale ile iki yıl önce bir karar almıştık. Ola ki ikimizden birine bir şey olursa, asla başkasıyla evlenmeyecektik. Burada hepinizin ve elimdeki Kuran-ı Kerim’in huzurunda söz veriyorum, hayatımın sonuna kadar kimseyle evlenmeyeceğim. Onun hatırasını yaşatacağım.”

Şelale & Volkan Uras…

Şelale Uras & Wassim Habbal…

Şelale Uras

Şelale uras

Şelale uras

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir