Selami Öztürk’ten mahalle baskısı iddialarına yanıt…
 Kadir Toprakkaya

Selami Öztürk’ten mahalle baskısı iddialarına yanıt…

Selami Öztürk’ten mahalle baskısı iddialarına yanıt…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Başbakan Erdoğan’ın bir televizyon programında Suadiye’de Kuran Kursu öğrencilerinin yaşadığı sorunlara dikkat çekmesinin ardından Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Ulusa sesleniş konseptinde gerçekleştirdiği açıklamada Başkan Öztürk, şunları ifade etti:

“Kadıköy Suadiye’de yatılı okuyan Kuran Kursu öğrencilerinin, bakkala gittiklerinde istedikleri malın verilmediğini ve hakaret edildiğini söylemeleri üzerine Suadiye’deki Kuran Kursu’na gittim. Oradaki yöneticilerle görüştüm, böyle bir olay yok.

Erenköy’deki Kuran Kursu’na gittim. Oradakiler tam tersine yurttaşların yardımcı olduğunu, hatta ücretsiz mal verdiklerini söylediler. Miraç Kandili günüydü, Müftü Bey’e gittim. Kendisi de öyle bir olayın intikal etmediğini söyledi. İlgili yöneticiler de aradı, onlarda da böyle bir bilgi yok.

KADIKÖY, TAM BİR ÖZGÜRLÜKLER İLÇESİ…

Böyle bir olayın cereyan etmediği çok açık… Ancak böyle bir olay, densiz biri tarafından yapılmış olsa dahi bunun bütün Kadıköy’e mal edilmesi ve böyle bir yayında söylenmesi ne kadar doğru?.. Kadıköy, tam bir özgürlükler ilçesi… Burada herkes yaşamını, dilini, dinini, kültürünü, herşeyini çok rahat yaşıyor. Bunu Sayın Başbakan da, bütün Türkiye de iyi biliyor. O bakımdan bunu Kadıköylülere de açıklamak gerekiyordu.”

BAŞBAKAN NE DEMİŞTİ?..

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı bir televizyon programında şunları ifade etmişti:

“Suadiye’de bir yurtta, Kız Kuran Kursu’nda, aynı zamanda pansiyon… Sabah alışverişine gidiyorlar, dükkandan alışveriş yaparken orada dükkan sahibi onlara ne ürünü istiyorsa onu vermiyor. Bir de terbiye dışı ifadeler kullanıyor. Böyle bir yaklaşım tarzı olamaz. Ve bir anda belli ilçelerimizde belli yerlerin tavrı değişiyor. El kol hareketleri, bunu zaman zaman bize de yapıyorlar. Çirkin el kol hareketleri de yapıyorlar.”

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir