Selami Öztürk, Kılıçdaroğlu ile birlikte Gezi Parkı’nı gezdi…
 Kadir Toprakkaya

Selami Öztürk, Kılıçdaroğlu ile birlikte Gezi Parkı’nı gezdi…

Selami Öztürk, Kılıçdaroğlu ile birlikte Gezi Parkı’nı gezdi…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte Gezi Parkı’nda incelemelerde bulundu. Başkan Öztürk, Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarına da eşlik etti.

CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı’nın da katıldığı açıklamada Kılıçdaroğlu, şunları ifade etti:

ORAYA SİVİL BİR YURTTAŞ OLARAK GİTTİM…

“Toplum, özgürlük ve demokrasi konusunda ciddi bir tepki verdi. Gezi Parkı’nda başlayan olay, uluslararası ortama taşıyorsa ve her ilde eylemler yapılıyorsa, bu AKP iktidarının getirdiği baskının bir sonucudur. Bunu Sayın Başbakan’ın çok iyi anlaması gerekir. Türkiye, kendi bildiği Türkiye değildir. Hele hele ‘Ben de 1 milyon kişi toplarım’ diyorsa, bu da başka bir bölücülüktür.

HEPSİNİ KARŞITI OLARAK GÖRMESİN…

Başbakan, eylem yapanların hepsini kendi karşıtı olarak görmesin. Kendi yandaşları özgürlük istemiyor mu?.. Baskı mı istiyorlar?.. Biz, hiçbir zaman fırsatçılık yapmadık. Ben, oraya sivil bir yurttaş olarak gittim. Orada yapılan eylem, CHP’nin eylemi değildi. Biz, bir sorumluluk üstlendik, bir görev yaptık. Halka saygı göstermek için mitingimizi erteledik. Biz, bayraklarımızı da oraya götürmedik. Çünkü eylem, halkın eylemi; partinin değil…

HALK, DEMOKRASİLERDE EN BÜYÜK GÜÇTÜR…

Sayın Başbakan’ın halka rağmen iktidar olunamayacağını bilmesi lazım.. Halk, demokrasilerde en büyük güçtür. Başbakan’ın çıkıp halktan özür dilemesi gerekir. Bu erdemi yerine getirir mi bilmiyorum… Medyayı zaman zaman ben de eleştiriyorum, ama hiçbir zaman medya çalışanlarını eleştirmedim. Bütün medya çalışanlarına hepimizin saygılı olması lazım. Medya özgürlüğü çok önemlidir. Halkın özgürlük tepkisini medya gerektiği kadar sunabildi mi?.. Hayır… Ama bunun sorumluluğu medya çalışanlarının değildir.”

SELAMİ ÖZTÜRK: “HALA VATANDAŞLARA KAPALI”…

Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk ise, Gezi Parkı ile ilgili ilk izlenimlerini şu şekilde ifade etti: “Yeni çiçekler ve ağaçlar yerleştirilmiş, ama hala vatandaşlara kapalı…”

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir