Sema Hastanesi “Üniversite Hastanesi” oldu…
 Kadir Toprakkaya

Sema Hastanesi “Üniversite Hastanesi” oldu…

Sema Hastanesi “Üniversite Hastanesi” oldu…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

İstanbul’un Anadolu Yakası’nda hizmet veren ünlü Sema Hastanesi’nin Fatih Üniversitesi’ne bağlanması için YÖK’e yapılan başvuru kabul edildi.

Hastane, bundan sonra “Fatih Üniversitesi Sema Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi” adıyla hizmet verecek. Fatih Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şerif Ali Tekalan, İstanbul’da hizmet veren Sema Hastanesi’nin Fatih Üniversitesi’ne bağlanması için yapılan başvurunun YÖK tarafından onaylanarak, Fatih Üniversitesi bünyesinde “Sema Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi”nin kurulmasına karar verildiğini söyledi.

Tekalan; “Caddebostan-Tuzla Sahilyolu’nun Dragos bölgesinde bulunan 218 yatak kapasiteli ve birçok alanda uzman sağlık kadrosuna sahip hastanenin, 3 Mayıs 2012′den itibaren ‘Fatih Üniversitesi Sema Hastanesi’ olarak hizmet vermeye devam edeceğini” ifade etti. Prof. Dr. Şerif Ali Tekalan, Tıp Fakültesi olarak amaçlarını şöyle açıkladı:

“Üst düzeyde bilgi birikimine sahip, iyi tanı koyabilen ve tedavi yapabilen, koruyucu hekimliği ihmal etmeyen ve toplum sağlığını ön planda düşünen bir eğitim politikası ile eğitimlerimizi sürdürüyoruz. Hedefimiz, sadece ulusal düzeyde değil, uluslararası ortamda da kendilerini rahatlıkla ifade edebilen bilgi ve beceriyi kazanmış, iyi iletişim kurabilen, multidisipliner bir anlayışla hareket eden, araştırmacı, etik değerleri gözeten hekimler yetiştirmektir.”

Sahilyolu’nun Dragos bölgesinde yer alan Sema Hastanesi, 2004 yılından beri hizmet veriyor. İki yıl önce akredite belgesi alan hastane, bölegenin en iyi hizmet veren hastaneleri arasında gösteriliyor…

rektor

Tekalan; “Caddebostan-Tuzla Sahilyolu’nun Dragos bölgesinde bulunan 218 yatak kapasiteli ve birçok alanda uzman sağlık kadrosuna sahip hastanenin, 3 Mayıs 2012′den itibaren ‘Fatih Üniversitesi Sema Hastanesi’ olarak hizmet vermeye devam edeceğini” ifade etti.

 

Bunu paylaş:
  • 1
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir