Semiha Yankı, Moda'da hayranlarıyla buluştu
 Ceyhun Diribaş

Semiha Yankı, Moda’da hayranlarıyla buluştu

Semiha Yankı, Moda’da hayranlarıyla buluştu
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Yıllara meydan okuyan güçlü ses Semiha Yankı, Moda’da açıldığından bu yana plak koleksiyoncularının gözdesi haline gelen Mazi Plak Cafe’de düzenlenen imza gününde hayranlarıyla bir araya geldi.

Plakların son yıllarda yeniden gündeme gelmesi ve hatırı sayılır meraklısının oluşmaya başlamasıyla birlikte plak severler için bir platform oluşturmak üzere açılan Mazi Plak Cafe, her ay plaklarıyla bir döneme damgasını vuran isimleri plak severlerle buluşturmaya devam ediyor. Mazi’nin bu ayki konuğu, Eurovision denince akla gelen efsane isim Semiha Yankı oldu.

Semiha Yankı

DUYGU DOLU ANLAR YAŞANDI…

Sesi, güzelliği ve enerjisiyle yıllara meydan okuyan sanatçı, bir hayranının Orhan Gencebay bestelerinden oluşan “Benim Dünyam” ve “Sen de Bizdensin” adlı eserleri seslendirdiği, 14 yaşında çıkarttığı ilk 45’lik plağını imzalatmak üzere getirmesiyle duygu dolu anlar yaşadı. Yankı, plağı “Miladım” yazarak imzaladı.

SENİNLE BİR DAKİKA’YI HAYRANLARIYLA BİRLİKTE SÖYLEDİ…

Bir başka hayranının imzalatmak üzere getirdiği afişi görünce ise çok şaşırdı ve kendisinde bile olmadığını söyledi. 1978 yılına ait gazino afişini hayranı, gerçek sahibi Semiha Yankı’ya hediye etti. Yaklaşık iki saat süren buluşmada efsane sanatçı plaklarını imzaladı, sevenleriyle sohbet edip bol bol fotoğraf çekildi, unutulmaz şarkılarından Seninle Bir Dakika’yı hayranlarıyla birlikte söyledi.

Açelya İdikut ve Müge Akdağ Küçük birlikteliğinde Moda’da açılan Mazi Plak Cafe, plak mezatları ve nostaljik isimlerin imza günleriyle dikkat çekiyor…

Mazi Plak Cafe, her ay plaklarıyla bir döneme damgasını vuran isimleri plak severlerle buluşturmaya devam ediyor. Mazi’nin bu ayki konuğu, Eurovision denince akla gelen efsane isim Semiha Yankı oldu…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir