Şemsa Denizsel ile keyifli bir ekmek workshop’u
 Kadir Toprakkaya

Şemsa Denizsel ile keyifli bir ekmek workshop’u

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Ev perakendesinin gözde markası Crate and Barrel’ın her ay Türkiye’nin başarılı şefleriyle hayata geçirdiği “Picks by Pros/Chefs” projesinde, yılın son konuğu Şemsa Denizsel oldu.

“Kulaktan Dolma Tarifler” blogu ve “Yeni İstanbul Mutfağı” adıyla tanımladığı Kantin Lokantası’nda fark yaratan tariflerin sahibi Şemsa Denizsel, sofraların vazgeçilmezi ekmek ile yaptığı birbirinden nefis lezzetleri ve keyifli mutfak sırlarını bizlerle paylaştı. Denizsel, renkli kişiliğiyle anlattığı hikayelerini meşhur “ekşi maya ekmeği” ile yaptığı tariflerle birleştirince, ortaya tadına doyulmaz lezzetler çıkıyor.

KENDİ EKMEĞİNİZİ PRATİK BİR ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ…

Sağlıklı malzemelerden oluşan farklı tatları harmanlayan ve bunu da kendine özgü üslubuyla anlatan Şemsa Denizsel, özellikle ekmekte ne kadar az malzeme olursa o kadar doğal olacağının da altını çiziyor. Gerçek bir lif kaynağı olan tam buğday unu, beyaz un, ekşi maya, tuz ve su gibi doğal malzemelerden oluşan ekşi maya ekmeği tarifiyle evde kendi ekmeğimizi nasıl kolay ve pratik bir şekilde yapabileceğimizi de bize gösteriyor. Denizsel’in ekşi maya ekmeği ile birlikte diğer tarifleri de oldukça lezzetli ve kesinlikle denemeye değer. Yılbaşı sofralarının favorileri arasında yer alan ve ilham veren pancarlı ekmek salatası, balkabaklı bruschetta, ançüez ve manda mozarellalı bruschetta, pancarlı mısır ekmeği pişirmenin püf noktalarını da bu etkinlik ile hem öğrenme hem de tadına bakma fırsatı yakaladık.

Şemsa Denizsel

ŞEMSA DENİZSEL’İN ŞIK SEÇİMLERİ, 31 ARALIK’A KADAR C&B MAĞAZALARINDA…

Yemek fotoğrafı stilistliğinden şefliğe, yemeğin her alanında kariyer yapan Denizsel’in seçimleri arasında sunum önerilerinden saklama alternatiflerine, mutfakta hayatı kolaylaştıran ürünlerden servis seçeneklerine kadar birçok ürün yer alıyor. Bu şık seçimleri, yıl sonuna kadar Crate and Barrel mağazalarında görebilirsiniz.

semsa-denizsel-ile-keyifli-bir-ekmek-workshopu-1

Şemsa Denizsel

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir