Senin bağışın, başkasının hayatı!
 Kadir Toprakkaya

Senin bağışın, başkasının hayatı!

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Medicana Çamlıca Hastanesi, kemik iliği arayan hastalara umut olmak için Sağlık Bakanlığı ve Türk Kızılayı işbirliğiyle hayata geçirilen Türkiye Kök Hücre Koordinasyon Merkezi (TÜRKÖK) ile “Senin Bağışın, Başkasının Hayatı” projesinde bir araya geldi.

Medicana Çamlıca Hastanesi, Kızılay ve TÜRKÖK işbirliği kapsamında yürütülen bağış kampanyası; 21 Nisan Perşembe günü hastane içerisinde kök hücre bağışı ve bilinci konusunda verilen eğitim semineri ile başladı. TÜRKÖK yetkilileri tarafından, yeni kurulan bu sistem ve merak edilen soruların yanıtlandığı seminere hastane yöneticileri ve çalışanları yoğun ilgi gösterdi.

KÖK HÜCRE, KAN VE ORGAN BAĞIŞI İÇİN SEFERBER OLDULAR…

Medicana Çamlıca Hastanesi Organ Nakli Bölüm Başkanı Prof. Dr. Alp Gürkan da konunun önemine dikkat çekmek için kısa bir konuşma gerçekleştirdi. Dr. Gürkan, Tıp Fakültesi’ne öğrenci olarak başladığı dönemlerde kan ihtiyacının çok daha fazla olduğunu hatırladığını ve Türk Kızılayı’nın bu konudaki her girişimine destek verilmesi gerektiğini ifade etti. Gürkan ayrıca, yeni hayata geçirilen kök hücre bağışı yöntemiyle kemik iliği bekleyen ve ciddi kısmı çocuklardan oluşan bir hasta grubunun tedavi fırsatı yakalayabileceği için daha fazla katılımcı ile sistemin desteklenmesi gerektiğini belirtti. 22 Nisan Cuma günü hastane önünde konumlandırılan Kızılay Bağış Aracı ile devam eden organizasyonda hastane yöneticileri, çalışanları, doktorları, hasta ve hasta yakınları başta olmak üzere bağışta bulunmak isteyen tüm halk; kök hücre, kan ve organ bağışında bulundu.

BAĞIŞLANAN HER KAN, HAYATA TUTUNAN ÜÇ İNSAN…

Daha öncesinde de birçok sosyal sorumluluk projesinde yer almış olan sanatçı Nadide Sultan, hayat veren bu projenin önemine dikkat çekmek için en büyük destekçilerden biri oldu. Ünlü sanatçı, kampanya öncesinde Medicana Çamlıca Hastanesi Diyaliz Merkezi’ni ve organ nakli olmuş olan hastaları ziyaret ederek, onlar ile sohbet etme fırsatı yakaladı. Ziyaretler sırasında Nadide Sultan ve ziyaret ettiği hastalar arasında birçok kez duygu dolu anlar yaşandı. Böbrek nakline girmesine dakikalar kala ziyaret edilen hasta Arif Kalkan (alıcı) ve Asım Kalkan (verici); Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Alp Gürkan, Op. Dr. Ahmet Denizli, Nefroloji Uzmanı Dr. Can Kinalp ve Nadide Sultan’ın moral konuşmaları ile nakil öncesi duygulu anlar yaşadı. Böylesine anlamlı bir projede yer aldığı için mutlu olduğunu söyleyen ünlü sanatçı; kök hücre, kan ve organ bağışında bulundu.

Ünlü sanatçı Nadide Sultan, hayat veren bu projenin önemine dikkat çekmek için en büyük destekçilerden biri oldu…

Medicana Çamlıca Hastanesi Organ Nakli Bölüm Başkanı Prof. Dr. Alp Gürkan da konunun önemine dikkat çekmek için bağışta bulunan isimler arasında yer aldı…

Böylesine anlamlı bir projede yer aldığı için mutlu olduğunu söyleyen ünlü sanatçı; kök hücre, kan ve organ bağışında bulundu…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir