Şerdil Dara Odabaşı: Kadıköy'ü Türkiye'ye örnek bir ilçe yapacağız!
 Kadir Toprakkaya

Şerdil Dara Odabaşı: Kadıköy’ü Türkiye’ye örnek bir ilçe yapacağız!

Şerdil Dara Odabaşı: Kadıköy’ü Türkiye’ye örnek bir ilçe yapacağız!
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy Belediye Başkanlığı’na aday adayı olmasının ardından ilk ziyaretini Kadıköy Life Dergisi’nin Kadıköy’deki ofisine gerçekleştiren Şerdil Dara Odabaşı, aday adaylığının kesinleşmesi sonrasında ilk açıklamasını da Kadıköy Life’a yaptı. 1994 yılından bu yana Kadıköy’de yaşadığını belirten Odabaşı, şunları ifade etti:

Şerdil Dara Odabaşı

“Kadıköy’de yaşayan, çağdaş, demokratik yönetim anlayışı ve hizmette eşitlik ilkesini savunan bir avukatım. TBMM 2-3-4. Dönem Milletvekili Mahmut Odabaşı’ndan başlayarak, aralarında milletvekili ve belediye başkanlarının da bulunduğu, Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, çağdaş bir Türkiye için çalışan Odabaşı ailesinin dördüncü kuşak ferdiyim. 1989 yılından beri aktif siyasetin içindeyim. Bu süre içerisinde Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcılığı, İl Başkan Vekilliği ve İl Sekreterliği görevlerinde bulundum. Son Parti Meclisimizde alınan kararla Kadıköy Belediye Başkan Adayı oldum. Kadıköy’ü sadece İstanbul’a değil, Türkiye’ye örnek bir ilçe yapacağız. Ulu Önderimiz ve ilk genel başkanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği yolda yürüyecek; Kadıköy’ü sosyal, ekonomik ve kültürel gelişmenin öncü ilçesi yapacağız.”

“SALT ÇOĞUNLUK İLKESİ, PARTİ İÇİ MESELE”

CHP Parti Meclisi’nde salt çoğunluk ilkesiyle seçilemediği yönündeki iddialara ilişkin de kısa bir açıklamada bulunan Şerdil Dara Odabaşı; “Bu konu parti içi bir meseledir, bunu kamuoyu önünde tartışmam. Genel Başkan Yardımcımız Sayın Faik Öztrak, MYK’dan sonra gereken cevabı vermiştir. Karar, parti merkezinindir” şeklinde konuştu.

Bunu paylaş:
 • 144
 •  
 •  
 •  
 •  
 •   
 •   
 •  

One Response to Şerdil Dara Odabaşı: Kadıköy’ü Türkiye’ye örnek bir ilçe yapacağız!

 1. Gulhan Agırbaş Şubat 10, 2019 at 8:37 pm

  Yolunuz acik olsun,55 yıllik Erenkoylu olarak sizden beklentiletimiz yuksek…
  Kadikoy icin ihtiyaca cevap verecek yer alti otoparki
  Kadikoy’e yakisan genis kompleksli KULTUR MERKEZI
  Kadikoy Belediyesine ve Kadıkoylüye dogru bilgi verecek liyakatli,siyasetten uzak,bilincli Meclis Uyelerinin varligi

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir