Şerif Yenen ile Kadıköy Gezisi
 Kadir Toprakkaya

Şerif Yenen ile Kadıköy Gezisi

Şerif Yenen ile Kadıköy Gezisi
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Ünlü seyahat yazarı ve kültür gezileri uzmanı Şerif Yenen, uzun süre hafızalardan silinmeyecek bir Kadıköy Gezisi düzenliyor. 22 Ocak Pazar günü gerçekleşecek geziye, ünlü mimarlarımızdan Sinan Genim ve Arif Atılgan da eşlik edecek.

ŞEHREMANETİ DAİRESİ’NDEN CAMİLERE, KİLİSELERE…

Bizans metropolü ve Osmanlı İmparatorluğu’nun özellikle son dönemlerinde önemli bir yeri olan Kadıköy hakkında az bilinen bilgilerin paylaşılacağı gezi, Kadıköy Kültür Merkezi’nden başlayacak. Ardından Şehremaneti Dairesi olarak bilinen Belediye Binası, Sultan III. Mustafa İskele Camii, Aya Eufemia Ortodoks Kilisesi, Bayezid Kethüda Camii, Surp Takavor Ermeni Kilisesi, İngiliz Protestan Kilisesi, Aya Triada Rum Ortodoks Kilisesi ve Osman Ağa Camii gibi yapılar görülecek.

ANADOLU YAKASI’NIN GALATA’SI YELDEĞİRMENİ…

Tarihi Kadıköy Çarşısı’nın dillere destan lezzet duraklarından birinde yenecek öğle yemeğinin ardından, Anadolu Yakası’nın Galata’sı kabul edilen Yeldeğirmeni gezisi başlayacak. Bu gezi boyunca, 70 yıllık yaşamının tamamını burada geçiren ve bölgenin her santimetrekaresine dokunmuş biri olan mimar Arif Atılgan’dan daha önce hiç duymadığınız bilgiler işiteceksiniz.

Şerif Yenen

KATILIMCILARA BELGESEL NİTELİKLİ ÜÇ KADIKÖY LIFE SAYISI HEDİYE…

Gezi, Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan 8860 belge numaralı A Grubu Seyahat Acentası olan Şerif Yenen Travel Turizm Seyahat Acentesi tarafından düzenlenecek. Tur esnasında katılımcıların anlatılanları rahatlıkla duyabilmesi için kişiye özel kulaklıklar dağıtılacak. Ayrıca, Kadıköy Life Dergisi tarafından Kadıköy’ün Bizans dönemi, Cumhuriyet sonrası ve günümüz Yeldeğirmeni bölgesini anlatan belgesel nitelikli üç sayısı katılımcılara hediye edilecek.

SADECE 125 TL…

Gezi ücretinin kişi başı 125 TL olduğunu; Şerif Yenen’in profesyonel rehberlik hizmeti, Mimar Dr. Sinan Genim ve Mimar Arif Atılgan’ın gönüllü katkıları ve danışmanlık hizmetleri, programdaki tüm geziler ve ziyaretlere ait giriş ücretleri, Şerif Yenen’in İstanbul haritası ve çay-kahve ikramının da fiyata dahil olduğunu hatırlatıyoruz. Katılmak isteyenlerin, http://serifyenen.com.tr/etkinlik/kadikoy-gezisi adresi üzerinden online rezervasyon yaptırmaları gerekmekte. Tur sayfasının en altındaki BİLETLER bölümünde kişi sayısını belirleyip, SEPETE EKLE’yi tıklayarak ilerleyebilirsiniz. Kredi kartıyla veya banka havalesi ile de ödeme yapabilirsiniz. Rezervasyon için tur bedelinin ödenmiş olması gerekmekte. Sorularınız için [email protected] adresine e-posta gönderebilir veya (0533) 591 13 03 numaralı telefondan Şerif Yenen’i arayabilirsiniz.

Kültür gezileri uzmanı Şerif Yenen tarafından, ünlü mimarlar Arif Atılgan ve Sinan Genim’in katılımlarıyla 22 Ocak Pazar günü düzenlenecek gezi, uzun süre hafızalardan silinmeyecek…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir