SİNA “Bulaşıcısın” ile beklenen çıkışı yaptı…
 Kadir Toprakkaya

SİNA “Bulaşıcısın” ile beklenen çıkışı yaptı…

SİNA “Bulaşıcısın” ile beklenen çıkışı yaptı…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Türk Pop müziğinin yeni ismi SİNA, albümünün çıkış parçası “Bulaşıcısın” ile ekranlarda yerini aldı. Kral TV’de beklenen çıkışı yapan SİNA, Kadıköy Life özel röportajında samimi açıklamalarda bulundu.

Amerika’da gördüğü müzik eğitiminin ardından Türkiye’ye dönüş yapan başarılı sanatçı, Şehrazat ve Volga Tamöz gibi sektörünün tanınmış isimleri ile birlikte dikkat çeken bir çalışmaya imza attı.

BAĞDAT CADDESİ’NİN TOZUNU DUMANA KATTIK…

Kadıköy’ün yetiştirdiği Modalı sanatçı SİNA, Kadıköy Life ekibi ile birlikte dünyanın parmakla gösterdiği Bağdat Caddesi’nde gezintiye çıktı. Çocukluk anılarına geri dönen SİNA, Anadolu Yakası’nın gözdesi Göztepe Parkı’nda Kadıköy Life objektiflerinde ölümsüzleşti. İşte çok özel röportajın ayrıntıları: 

Albümün hakkında neler düşünüyorsun? 

Çok küçük yaşlarımdan beri hayalimdi. Amerika’da başladığım müzik eğitim sürecimin ardından bu albüm için artık zaman gelmişti. Hazırlıklarımızı tamamlamamızın ardından, uzun ve titiz bir süreç yaşadık. Aceleye getirmek istemedik. Geç oldu, temiz oldu…

KRAL TV’de klibin olumlu tepkiler aldı. Albüm aşamasında çalıştığın isimlerin katkısı hakkında neler düşünüyorsun?

Şehrazat ve Volga Tamöz, “Bulaşıcısın” eserinin beğeni kazanmasını sağlayan en önemli değerlerimizdir. Şarkının bestecisi çok değerli Şehrazat… Volga Tamöz, albümdeki 11 şarkının arangesi ve birçok yönünü üstlendi. Şehrazat ve Volga Tamöz’ün tınısını, çoğu hareketli, remix ve kıpır kıpır şarkıların tamamında görmek mümkün… Klip çekimleri de oldukça keyifliydi. Olumlu tepkiler olması beni ve ekibi sevindirdi. Ayrıca Zafer Paydaş ve Alper Atakan’ın da albümümde şarkılarının olması, çalışmamız için önemliydi. 

Albümün, Türkiye’nin toplumsal olayların etkisinde olduğu süreçte çıkması sizi ürküttü mü? 

Açıkçası hayır… Bu tür olayların yaşanmamasını temenni ediyorum. Taksim Gezi Parkı’nda ortaya çıkan olaylarla birlikte gelen şiddeti çok üzücü buluyorum. Ancak, her şeyin daha güzel ve iyi olacağına inanıyorum, bu konuda pozitifim. Tabi albümüm de bu olayların patlak verdiği süreçte piyasaya çıktı. Ancak ben her şeyin olumlu olacağını düşünüyorum. Bunu da ilk günlerdeki tepkime ve ilgiden hissetmeye başladık. 

Ailenizin albümünüze etkisi ve katkısı oldu mu? 

Etkisi oldu, ama katkısı tam olarak değil… Annem bir müzik kadını… Ancak, albüm çıkarmamı istemedi. Ben hayallerimin üzerine gittim. Albümü çıkardım. Hazırlık aşamasının son sürecinde annem de kısmen destek verdi. Hatta bir şarkısını albüme aldık.

“EN BÜYÜK TEŞEKKÜRÜ KENDİME EDİYORUM”…

Belki biraz garip olacak, ama gerçekten en büyük teşekkürü kendime etmek istiyorum. Albüm sürecinde çok yoruldum, emek verdim. Belki bu genelde söylenen bir şey değil, ama açıksözlü olmayı da çok önemsiyorum. En büyük teşekkürü bu yüzden önce kendime ediyorum. 

İkinci klip için hazırlıklarınız var mı? 

Aslında her an hazırlık içerisindeyiz. Önümüzdeki aylarda, özellikle Sonbahar başlarında olabilir. Hareketli parçalar ile birlikte belki slow bir parçaya da olabilir. Bakalım, hep birlikte göreceğiz. 

Son olarak sevenlerinize ve okurlarımıza mesajınız? 

Şehrazat, Volga Tamöz, Zafer Paydaş, Bennu Gerede, Alper Atakan, EMI Plak şirketine, anneme, klip çekimlerimizi gerçekleştirdiğimiz Richie Naşantaşı  ve Mojo Film şirketine; değerli sevenlerime, tüm sanatseverlere ve Kadıköy Life ekibine de teşekkür ederim…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir