Siverekli kadınlar Büyük Kulüp’te buluştu
 Kadir Toprakkaya

Siverekli kadınlar Büyük Kulüp’te buluştu

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Bedenleri İstanbul’da, ruhları Siverek’teki Urfalılar, Büyük Kulüp’te bir araya geldi. İstanbul Siverek Kültür ve Dayanışma Derneği üyeleri yöresel şarkılarını seslendirdi, tanıştı, kaynaştı ve İstanbul’da memleket havası estiren etkinlikte kucaklaştı.

Sadi Karahan başkanlığındaki derneğin yönetimi ve üyeleri, Urfa kültürünü Büyük Kulüp’e taşıdı. Kadıköy Life Dergisi’nin görüntülediği o anlarda, davetlileri dostlar sohbeti karşıladı. İkinci başkan Sait Özkürkçü de misafirlerini karşılayarak, son dönemlerde gerçekleştirdikleri çalışmaları paylaştı. Siverek’in özel gününde İstanbul’un yanı sıra yüzlerce, binlerce kilometre öteden günübirlik gelen Urfalılar da vardı.

Siverekli Kadınlar; "Urfalıyam ezelden" demeden dakikalar önce...

Siverekli Kadınlar, “Urfalıyam ezelden” demeden dakikalar önce…

NEBAHAT ÖZDEMİR SÜRPRİZİ…

Yıllardır Kadıköy protokolünün sevilen yüzü Kadıköy İlçe Nüfus Müdürü Nebahat Özdemir, Siverekli olarak davet edildiği etkinlikte yerini aldı. Her etkinlikte olduğu gibi tebessümü yüzünde eksik olmayan Özdemir; “Kültürlerimizin gelecek nesillere aktarılması ve birbirimizi daha iyi tanıyabilmemiz için bu tür buluşmaları çok önemsiyor, büyük keyif alıyorum” diyerek, dernek yönetimine teşekkür etti.

Kadıköy Nüfus Müdürü de Siverekli olarak etkinlikte yerini aldı.

Kadıköy İlçe Nüfus Müdürü de Siverekli olarak kadınların dayanışma günündeydi…

İstanbul Siverek Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Sadi Karahan da Suadiye sakini olarak İstanbul'da yaşıyor. Karahan; "İstanbul'da en az 50 bin Siverekli yaşadığını tahmin ediyoruz. Siverek'in merkez nüfusu ise 283 bini aştı, birçok ili geçti. 400 faal üyemiz ile derneğimizde kültürel değerlerimizi gelecek nesillere aktarmaya çalışıyoruz" dedi.

İstanbul Siverek Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Sadi Karahan da Suadiye sakini olarak İstanbul’da yaşıyor. Karahan; “İstanbul’da en az 50 bin Siverekli yaşadığını tahmin ediyoruz. Siverek’in merkez nüfusu ise 283 bini aştı, birçok ili geçti. 400 faal üyemiz ile derneğimizde kültürel değerlerimizi gelecek nesillere aktarmaya çalışıyoruz” dedi…

Alanya'da yaşayan Siverekli Hemşire Rahime Kaynak Özdemir, Caddebostan'daki buluşma için uçağa atladı, soluğu Kadıköy'de aldı. Dernek ikinci başkanı Sait Özkürkçü, Rahime Kaynak Özdemir.

Alanya’da yaşayan Siverekli hemşire Rahime Kaynak Özdemir, Caddebostan’daki buluşma için uçağa atladı, soluğu Kadıköy’de aldı. Dernek İkinci Başkanı Sait Özkürkçü ve Rahime Kaynak Özdemir…

"Urfalıyam ezelden, gönlüm geçmez güzelden..."

“Urfalıyam ezelden, gönlüm geçmez güzelden…”

istanbul-siverek-kultur-ve-dayanisma-dernegi-kadinlari-bulusma-buyuk-kulup-kadikoy-life-dergisi-7

istanbul-siverek-kultur-ve-dayanisma-dernegi-kadinlari-bulusma-buyuk-kulup-kadikoy-life-dergisi-3

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir