Siyasetçiler ve Karikatür Sergisi'ne yoğun ilgi
 Cenay Toprakkaya

“Siyasetçiler ve Karikatür” sergisine yoğun ilgi

“Siyasetçiler ve Karikatür” sergisine yoğun ilgi
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Türkiye tarihinin önemli siyasetçilerinin bir zamanlar çizilen ve çokça konuşulan karikatürleri, Kadıköy Belediyesi Karikatür Evi’nde sergileniyor. Yoğun ilgi gören “Siyasetçiler ve Karikatür” sergisi, 24 Ekim 2017 tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, CHP Kadıköy İlçe Başkanı Ali Narin, belediye meclis üyeleri, belediye başkan yardımcıları ve çok sayıda Kadıköylünün katıldığı sergi açılışında; karikatüristler Raşit Yakalı, Orhan Önal, Akdağ Savut, Kamil Yavuz, Erhan Candan, Eda Oral, Anıl Gürak, Nuhsan Işın, Ayşe Işın ve Ansu Aksoy da hazır bulundu.

Siyasetçiler ve Karikatür Sergisi

AYKURT NUHOĞLU: MİZAH YOKSA, YAŞAM DA YOK…

Sergiye dair konuşan Başkan Nuhoğlu, Karikatürcüler Derneği desteğiyle serginin açıldığını belirterek; “Politikacıların karikatürleri geçmişte çizilebiliyordu. Bizim gülen yüzümüzü ortaya çıkaracak, içinde bulunduğumuz gerginlik, sıkıntı ve stresli vaziyetten çıkmamızda bu karikatürlerin ciddi katkı sağlayacağını düşünüyorum. Türkiye, mizahı olan bir toplum. Bu gelenek devam edecek. Mizah yoksa, yaşam da yok” dedi.

BİR DÖNEME DAMGALARINI VURDULAR…

İsmet İnönü, Celal Bayar, Adnan Menderes, Turgut Özal, Süleyman Demirel, Bülent Ecevit, Necmettin Erbakan, Tansu Çiller, Erdal İnönü, Deniz Baykal gibi bir dönem Türk siyaset tarihine damgasını vurmuş siyasetçilerin karikatürlerinin sergilendiği “Siyasetçiler ve Karikatür” sergisinde, 1945-1997 yılları arasında çizilen karikatürler yer alıyor. Sergi, 24 Ekim 2017 tarihine kadar Kadıköy Belediyesi Karikatür Evi’nde görülebilir.

Siyasetçiler ve Karikatür

Siyasetçiler ve Karikatür

Gençlerin de ilgisiyle karşılanan “Siyasetçiler ve Karikatür” sergisi, 24 Ekim 2017 tarihine kadar Karikatür Evi’nde ziyaret edilebilecek…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir