Skal Dernekleri Toplantısı Kapadokya’da gerçekleşti…
 Kadir Toprakkaya

Skal Dernekleri Toplantısı Kapadokya’da gerçekleşti…

Skal Dernekleri Toplantısı Kapadokya’da gerçekleşti…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Uluslararası Skal Dernekleri Federasyonu, Kapadokya Toplantısı’nı 6 Temmuz 2013 tarihinde CCR Hotel Kapadokya’da gerçekleştirdi. Başkan Deniz Anapa, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Türkiye’nin dört bir yanından katılan Skal üyeleri ile gerçekleşen toplantıya, konuşmacı olarak ise Murat Yankı katıldı.

“GÜZEL İZMİR’İMİZE DESTEK VERELİM”…

Skal İzmir Kulübü’nün 2013 Dünya Kongre adaylığı sunumunun yapıldığı toplantıda Başkan Anapa, Skal dostlarına seslendi:

“Ekim ayında Amerika’da yapılacak Dünya Kongresi’ne gelin hep birlikte katılalım, güzel İzmir’imize destek verelim ve 2015 Dünya Kongresi’ni bu güzel şehrimizde yapalım. İzmir Kulübü’nün Dünya Kongresi çalışmalarına Federasyon Yönetim Kurulu olarak her türlü desteği sağlıyoruz. Beklentimiz, Türkiye’den yoğun katılımın sağlanmasıdır.”

ÇANAKKALE KOMİTESİ KURULDU…

Dünya barışına turizmle katkı ilkesiyle harekete geçen Skal Federasyonu, Çanakkale’nin 100. yıl kutlamaları için 9 kişiden oluşan Çanakkale Komitesi’ni kurdu. Komite, dünya barışı için turizm alanında çeşitli çalışmalar yapacak. Komitede şu isimler yer aldı:

Skal Federasyon Başkan Yardımcısı Canan İnanç, Genel Sekreter Ferzan Kırhan, Çanakkale Komite Başkanı ve Ankara Skal Üyesi Selçuk Nazilli, İstanbul Kulübü Üyesi Sevil Ören, İstanbul Skal Üyesi Bahar Birinci, Marmara Skal Asbaşkanı Bülent Karamanoğlu, Bursa Skal  Başkanı Hasan Eker, İzmir Kulübü Başkan Yardımcısı Berrin Uşkay, İstanbul Kulübü Üyesi ve Ankara Geçmiş Dönem Başkanı Özcan Metin…

SKAL KAPADOKYA KULÜBÜ’NDEN BAŞARILI EVSAHİPLİĞİ….

Skal Kapadokya Kulübü, Skal birlikteliğinin güzel yansımasını göstererek, almış oldukları sponsorluklar ile toplantıya ve katılımcılara başarılı bir evsahipliği yaptı. Skal Kapadokya Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Güney, kulüp üyeleri ve turizm yatırımcıları, başarılı geçen bu orgaznizasyon sonrasında ileride Dünya Kongresi’ne aday olabileceklerinin işaretini verdi.

KAPADOKYA’DA ŞARABIN TARİHİNİ ANLATTI…

Anadolu’da ve Kapadokya’da şarabın tarihi ve tadımı ile ilgili sunum yapan Murat Yankı, katılımcılar ile önemli bilgiler paylaştı. Yankı, her bölgenin toprak yapısı itibariyle üretimde farklı aromalarla şarap elde ettiklerini ve dünyada altın, gümüş madalya alan yerli üreticilerin bulunduğunu sözlerine ekledi.

TEMİZ BİR KAPADOKYA İÇİN YÜRÜDÜLER…

Her yıl Temmuz ayında “Temiz Bir Kapadokya” sloganı ile yapılan yürüyüşe, 7 Temmuz Pazar günü Skal üyeleri de katılarak, Kapadokya Bisiklet Festivali katılımcılarına eşlik ettiler ve Kapadokya turunu noktaladılar.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir