Sokak Kültürü fotoğraf yarışmasını kaçırmayın
 Kadir Toprakkaya

“Sokak Kültürü” fotoğraf yarışmasını kaçırmayın

“Sokak Kültürü” fotoğraf yarışmasını kaçırmayın
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Fotoğraf tutkunu gençler için bir yarışma daha hayata geçiyor. Uluslararası Lions Dernekleri 118-Y, gelenekselleştirmeyi planladığı yarışmanın ilkini sanatseverler ve fotoğraf meraklıları için başlattı.

118-Y’den yapılan açıklamada şu ayrıntılara yer verildi: Lions Ulusal Gençlik Fotoğraf Yarışması – Sokak Kültürü, Uluslararası Lions Dernekleri 118-Y tarafından organize edilmektedir ve yürütücülüğü de Uluslararası Lions Dernekleri 118-Y tarafından gerçekleştirilecektir. Yarışmamız ile fotoğraf sanatının önemine vurgu yapmak, gençlere fotoğraf sanatını sevdirmek ve teşvik etmek amaçlanmaktadır. Aynı zamanda fotoğraf sever gençleri bir yarışma organizasyonuna dahil etmek, ihtiyaç sahibi öğrencilere okul masraflarında katkıda bulunmak da hedeflerimiz arasındadır.

fotoğraf yarışması

İHTİYAÇ SAHİBİ ÖĞRENCİLERE DESTEK SAĞLANACAK…

Yarışma sonunda ödül ve sergilemeye layık görülen fotoğraflar, ticari kaygı güdülmeksizin alıcı bulması halinde, sağlanacak gelir ile ihtiyaç sahibi öğrencilere destek sağlayarak, sosyal sorumluluk projemize dahil edilmiş olacaklardır. Katılımcılarımız aynı zamanda bu proje içinde yer almış ve desteklemiş olacaklardır. Amacımıza destek veremeyecek katılımcıların, bu özelliğe dikkat etmeleri gerekmektedir.

KATEGORİ ve BÖLÜMLER…

Lions Ulusal Gençlik Fotoğraf Yarışması – Sokak Kültürü, “Sayısal (Dijital)” kategoride ve iki ayrı katılımcı profilinde yapılacaktır. Fotoğraflar, renkli ve siyah-beyaz ayrımı olmaksızın değerlendirilecektir. A- Sayısal: 15-22 yaş aralığı (Renkli veya Siyah-Beyaz) > DA / B- Sayısal: 23-28 yaş aralığı (Renkli veya Siyah-Beyaz) > DB

GENEL KATILIM KOŞULLARI…

Yarışmaya katılım ücretsizdir. Yarışma, 15-28 yaş aralığındaki tüm amatör veya profesyonel fotoğraf severlere açıktır. TFSF temsilcisi, Jüri ve Düzenleme Kurulu üyeleri ile birinci dereceden yakınları (akrabaları) yarışmaya katılamazlar. Son katılım tarihi (30 Nisan 2017) itibariyle 18 yaş ve altı katılımcıların veli/vasi muvafakatname/izin belgesini Yarışma Sekreteryası/İletişim e-posta adresine son katılım tarihine kadar göndermeleri gerekmektedir. Bu belgeyi göndermeyen 18 yaş ve altı katılımcılar yarışma dışı bırakılacaktır. Yarışmaya her fotoğrafçı en fazla 4 (dört) adet sayısal renkli veya siyah-beyaz eserle katılabilir. Dereceye giren yarışmacıların diğer eserleri mansiyon, özel ödül ya da sergilemeye değer eserler arasına da seçilebilir. Fotoğraflara renk, keskinlik, toz alma gibi bazı işlemler yapılması, kontrast ayarları, kabul edilebilir oranda fotoğrafik müdahalelere müsaade edilir. Fotoğrafın belgesel yapısı değiştirilmemiş olmalıdır. Bu konuda jürinin kanaati esastır.

Ayrıntılar ve detaylı bilgi için; http://www.118y.org/ulusal-genclik-fotograf-yarismasi

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir