Sokaklar babanın çayırı değil!
 Kadir Toprakkaya

Sokaklar babanın çayırı değil!

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Bir hafta sonunda ailece, arkadaşlarınızla ya da sevdiğiniz dostlarınızla keyifle gezmek istediğinizde mutlaka karşılaşmışsınızdır; banklara, yerlere uygunsuz şekilde yayılanlara… “Şimdi buna ne desen anlamaz ki” düşüncesiyle keyifli gezintisi zehir olan vatandaşların karşılaşmaktan bıktığı manzaralar, Kadıköy’ün dört bir yanını sardı.

“Her davranış biçimi özgürlük müdür? Herkes istediği yerde, istediği gibi davranabilir mi” sorularını akıllara getiren görüntülerden sadece biri, Kadıköy Life objektiflerine Moda’da yansıdı.

sehir-magandalari-uygunsuz-davranislar-moda-kadikoy-life-dergisi-2

KİMSEYE ALDIRMADI, BANKTA YAYILDI, ŞEKİLDEN ŞEKİLE GİRDİ…

Yanından geçen çocuklu ailelere, sevgili çiftlere, turist gruplarına ve hafta sonu gezintisine çıkan Kadıköylülere aldırış etmeyen orta yaşlı adam, aslında İstanbul’un her yerinde görülebilen sayısız çirkin manzaralardan sadece biriydi. Bir süre Moda sahili çevresinde gezdikten sonra banka antipatik bir şekilde yatan umursamaz adam, çevresindekilerin rahatsız olduğu izlenimini veren tavırlarını görmezden geldi.

sehir-magandalari-uygunsuz-davranislar-moda-kadikoy-life-dergisi-5

MODALILARIN İNANAMADIĞI MANZARALAR…

Uzun seneler boyunca zarafetin, nezih yaşam tarzının sembolü haline gelen Moda sokaklarında son yıllarda birçok uygunsuz manzara şikayet konusu. Çoğu kez görmezden gelinmek zorunda kalınan uygunsuz görüntülerin çözümü ise eğitimden geçiyor.

Kadıköylüler örnek bir yaşantıyı arzuluyor, özlüyor. Bankta uygunsuz bir şekilde bankta yatan adamın yanından hızla uzaklaşan baba, dakikalarını çocuğuna hayvan sevgisini aşılayarak geçirmeyi tercih etti.

Kadıköylüler örnek bir yaşantıyı arzuluyor, özlüyor. Bankta uygunsuz bir şekilde yatan adamın yanından hızla uzaklaşan baba, dakikalarını çocuğuna hayvan sevgisini aşılayarak geçirmeyi tercih etti…Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir