Suç Unsuru filmine renkli gala
 Haber Merkezi

“Suç Unsuru” filmine renkli gala

“Suç Unsuru” filmine renkli gala
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Yeni nesil Türk sinemasının bol ödüllü yapımlarından “Suç Unsuru”, 5 Nisan Cuma günü ülke genelinde vizyona girdi. Bir Varyete Film yapımı olan Suç Unsuru’nun gala gecesi ise, 3 Nisan Çarşamba akşamı Kadıköy REXX Sineması’nda gerçekleştirildi.

Senaryosu, yönetmen Süleyman Arda Eminçe ile sanat yönetmeni ve uygulayıcı yapımcı Behlül Berk Parça’nın başından geçen gerçek bir olaydan esinlenerek oluşturulan filmin galasına, sanat camiasından birbirinden ünlü yıldızlar katılarak renk kattı. Galaya tam kadro katılan film ekibi; yönetmen Süleyman Arda Eminçe, başrol oyuncuları Bülent Çolak ve Koray Erkök ile diğer oyuncular Burak Sarımola, Altuğ Elveriş, Emre Şen, Kaan Songün, Duygu Yıldız, Hamdi Alp, Enis Aybar, Efe Erdal, Tuğba Eskicioğlu ve Emin Maltepe’den oluşuyor. Galaya ayrıca sanat camiasından Kaan Urgancıoğlu, Gökhan Türkmen, Cansel Elçin, Birol Güven, Betül Çobanoğlu ve Emre Sertkaya gibi ünlü isimler de katılım gösterdi.

Suç Unsuru
TÜRK SİNEMASI ADINA HEYECAN YARATIYOR…

TÜRSAK Vakfı işbirliğinde düzenlenen 3. Denizbank İlk Senaryo İlk Film Yarışması’nda “En İyi İlk Film” ödülüne ve 6. Antakya Uluslararası Film Festivali’nde de Jüri Özel Ödülü’ne layık görülerek başarısını taçlandıran Suç Unsuru, Hindistan sinemasının kurucuları arasındaki Dadasaheb Phalke adına düzenlenen Uluslararası Film Festivali’nde yarışarak da Türk sineması adına heyecan yaratıyor. Oyuncularla söyleşilerin de gerçekleştirildiği Suç Unsuru filminin gala gecesinde, film ekibi tüm samimiyetiyle film sürecini izleyicilerle paylaştı.

FİLMİN KONUSU…

Celal ve Buğra, aynı evi paylaşan iki yakın arkadaştır. Bir sabah yeni taşındıkları evde hiç beklemedikleri şekilde Komiser Baran ve ekibi tarafından uykularının en derin noktasından alınıp, şüphelisi oldukları bir soruşturmanın ortasına yerleştirilirler. Komiser Baran ve ekibi, yapılan ihbar ve savcının emriyle geldikleri evde, olayı aydınlatmak için dikkatlerini garip ve tekinsiz buldukları bu ikiliye yöneltmiştir. Olaya görevi gereği dâhil olan apartman yöneticisi Arslan Bey ise yeni taşınan komşularını hiç tanımadığı gerçeğiyle yüzleşirken, kapı komşularının iddialar karşısındaki soğukkanlı duruşlarına da anlam veremez. Arama süresince şüphelere yenileri eklenir.

Yeni nesil Türk sinemasının bol ödüllü yapımlarından “Suç Unsuru”, 5 Nisan Cuma günü ülke genelinde vizyona girdi.

Bunu paylaş:
  • 20
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir