Süper Kupa finali için önlemler arttırılıyor…
 Kadir Toprakkaya

Süper Kupa finali için önlemler arttırılıyor…

Süper Kupa finali için önlemler arttırılıyor…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kayseri’de Ramazan Bayramı sonrası oynanacak olan ve tüm biletlerin satışa sunulduğu ilk günde tükendiği Süper Kupa finalinde, yoğun güvenlik önlemleri dikkat çekiyor.

Kayseri İl Spor Güvenlik Kurulu, 3.000 polis ve 1.000 özel güvenlikçi olmak üzere 4 bin kişinin görev yapacağı 11 Ağustos’taki Süper Kupa finali öncesinde, alınacak önlemleri gözden geçirdi. Buna göre, Kadir Has Stadyumu’nda her iki taraftar grubu için otopark alanları oluşturuldu. Ayrıca bariyer sistemi kurularak, her iki takım taraftarlarının ayrı ayrı koridorlardan stada alınması kararlaştırıldı.

DAVUL VE TAHRİK EDİCİ PANKARTLAR  STADA ALINMAYACAK…

Galatasaray ve Fenerbahçe kafilelerinin kalacağı otel ve çevresinde, otogar, tren garı, havaalanı ve kent merkezindeki işlek yerlerde, otobüs ve raylı sistem duraklarında, motorize ekipler ve yaya polis devriyeleri tarafından maç günü ve öncesinde yoğun denetimler yapılacak. İl Spor Güvenlik Kurulu kararı uyarınca; hakaret içeren, tahrik edici sözler taşıyan pankartlar ile davul gibi vurmalı müzik aletleri stadyuma alınmayacak. Tribünlerde ise, sadece Türk bayrağı ve takımlara ait flamalar dalgalandırılacak.

GÜVENLİĞİ BOZANLARA HAPİS CEZASI…

Ramazan bayramının ikinci gününden, 11 Ağustos saat 20.30’da oynanacak Süper Kupa finali bitimine kadar güvenlik, trafik, sağlık, itfaiye ve zabıta teşkilatında izinler kaldırıldı. Sporda Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun uyarınca; alkollü olarak maça gelenler, Kabahatlar kAnunu uyarınca hem para cezası, hem de 1 yıl seyirden men cezasına çarptırılacak. Şiddeti teşvik edecek açıklamalarda bulunanlara ise 50 bin TL’ye kadar para cezası, müsabakanın seyrini ve güvenliğini bozanlara ise, 3 aydan 1 yıla kadar hapis cezası verilecek.

KARDEŞLİK MESAJI İÇEREN BROŞÜRLER DAĞITILACAK…

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki adına hazırlanan iki sayfalık broşürün bir yanında Fenerbahçe ve Galatasaraylı sporseverlerin bayramlarını kutlayan; sporun kardeşlik, dostluk, hoşgörü olduğunu anlatan ifadeler yer alacak. Her iki kulübün renklerinde ve armalarıyla basılan broşürler, Kadir Has Stadı’ndaki koltuklara tek tek bırakılacak.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir