Süreyya Operası'nda Fuaye Konserleri başlıyor
 Cenay Toprakkaya

Süreyya Operası’nda Fuaye Konserleri başlıyor

Süreyya Operası’nda Fuaye Konserleri başlıyor
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Anadolu Yakası’nın tek opera salonu Süreyya Operası’nın 2018 Fuaye Konserleri programı açıklandı. Kadıköy’ün en güzel tarihi binalarından biri olan; opera, bale ve oda müziği konserlerine ev sahipliği yapan Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası, yeni sezonda da sanatçı ve sanatseverleri buluşturmaya devam ediyor.

Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası tarafından gerçekleştiren ücretsiz Fuaye Konserleri tüm hızıyla sürüyor. Sanatseverlerin büyük ilgiyle takip ettiği konserlerin ilki, 8 Ocak Pazartesi akşamı Can Okan Fuaye Konseri – Piyano Resitali ile gerçekleşecek.

2018 FUAYE KONSERLERİ PROGRAMI…

* 8 Ocak Pazartesi Saat 18.00 / Can Okan Fuaye Konseri – Piyano Resitali

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Prof. Metin Ülkü ile Piyano anasanat dalındaki doktora eğitimine, orkestra şefliği bölümünde araştırma görevliliğine ve Devlet Sanatçısı İdil Biret ile düzenli çalışmalarına devam eden Can Okan, 8 Ocak 2018 Pazartesi saat 18:00’de vereceği piyano resitalinde birinci ciltten yaptığı bir seçkiyi, eser hakkında çeşitli bilgileri de paylaşarak seslendirecek.

Fuaye Konserleri

* 26 Şubat Pazartesi Saat 18:00 / Çağdaş Türk Bestecileri Fuaye Konseri

Klarnette Emirhan Tuğa’nın ve piyanoda Edzo Bos’un olduğu programda Betin Güneş “Turkische Fantasie”, Necil Kazım Akses “Allegro Feroce”, Ahmet Adnan Saygun “Horon”, İlhan Usmanbaş “3 Sonatine”, Meliha Doğuduyal “Hasret”, Utku Aşuroğlu “Karlı Kayın Ormanında”, Evrim Demirel “Molto Reflecivo No2”, Erberk Eryılmaz “Miniatures Set No3”, Fazıl Say “Klarnet Sonatı” ve Önder Özkoç “Rondo” eserleri sahnelenecek.

Fuaye Konserleri

2 Nisan Pazartesi Saat 18:00 / Nemeth Quartet Fuaye Konseri

Nemeth Quartet’ın sanatçıları Gülen Ege Serter, Şeniz Aybulus, Elena Ünaldı ve Mutlu Varlık Kocaili, konserde ilk olarak D. Şostakoviç’in “Faşizm ve Savaş Kurbanları Anısına” adını verdiği ve yalnızca üç günde bestelediği 8 numaralı yaylı çalgılar dörtlüsünü, daha sonra ise A. Dvorak’ın La Majör piyanolu beşlisini piyanist Özgür Ünaldı ile birlikte seslendirecek.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir