Tarihi binada modern meyhane kültürü; Agapia Mezze
 Kadir Toprakkaya

Tarihi binada modern meyhane kültürü; Agapia Mezze

Tarihi binada modern meyhane kültürü; Agapia Mezze
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy’de tarihi bir binada meyhane kültürünü yaşatan harika bir mekandan söz etmek istiyoruz. Bahariye Caddesi’ndeki “Agapia Mezze” adını taşıyan bu mekana uğradığınızda, bizlere kesinlikle hak vereceğinize inanıyoruz.

Siz değerli okurlarımıza bu mekandan sık sık bahsedeceğiz, haberler vereceğiz. Bu çalışmayı sadece inandığımız mekanlar için yaptığımızı, bizi takip eden okurlarımız iyi bilir. Dolayısıyla, yolunuz düştüğünde Agapia Mezze’ye mutlaka uğramanızı tavsiye ediyoruz.

Agapia Mezze Bahariye

KAHVALTILARI DİLLER DESTAN…

Hiç tahmin etmeseniz de mekanın kahvaltılarının dillere destan olduğunu, konuklar tarafından bizlere aktarılan özelliklerden biri olarak not aldık. İlk fırsatta giderek tecrübe edeceğiz. Üstelik sadece pazar günleri de değil, Agapia Mezze’de her gün kahvaltı servisi var. Tabi bir de çilekli milföyleri var ki, onu test ettik ve “Bu kadar da olamaz” dedik.

Mezzo soprano Özge Kalelioğlu, eski balerin Evin Montefusco, Prof. Alev Meral Tokgöz, Haliç Üniversitesi Konservatuvar Opera Bölüm Başkanı Nilgün Onat ve İstanbul Devlet Opera Balesi Baş Tenoru Ali İhsan Onat…

OPERACILARIN UĞRAK YERİ…

Kadıköy Süreyya Operası’na çok yakın olması nedeniyle Agapia Mezze’nin operacıların da uğrak yeri olduğunu hemen söylemeliyiz. Titizliğiyle bilinen bu camianın önde gelen isimlerinden bir grup, mekanda bulunduğumuz sırada objektiflerimize takıldı. Düşüncelerini almak istediğimizde ise “Memnuniyetle” diyerek, şunları söylediler: “Burada kendimizi son derece huzurlu hissediyoruz. Özellikle bahçesi, 1950’lilerin Viyana’sına götürüyor bizleri. Servis kalitesi ve lezzetlerin için beklentilerin çok çok üstünde olduğunu da eklemeliyiz.”

Agapia

Kadir Toprakkaya, Çağla Adıgüzel, Arzu Pangal ve Mehmet Narttürk…

KADIKÖY’ÜN İMAJINA KATKI MİSYONU…

Mekanın 2009 yılından bu yana işletmeciliğini yapan Mehmet Narttürk, “Burada Kadıköy’ün, Türkiye’nin en yaşanabilir ilçeleri arasında ilk sırada yer alıyor olması imajına katkı sağlamak gibi bir misyon da üstlenmiş durumdayız. Ancak, Kadıköy’ümüzü yöneten kurumlardan destek bekliyoruz. Maddi kazanç, asla önceliklerimiz arasında değildir” derken; Halkla İlişkiler Yöneticisi Arzu Pangal ise “Uzun yıllar The Green Park Hotel Bostancı’da yönetici asistanı olarak görev yaptım. Agapia Mezze’de de beş yıldız kalitesini misafirlerimize gösterebilme gayreti içerisindeyiz. Aldığımız olumlu tepkiler yanındaki övgü dolu sözler, bizlere moral kaynağı oluyor” şeklinde konuştu.

Agapia

Bunu paylaş:
  • 83
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir