Tarihi Cavit Paşa Köşkü, VitrA'ya ev sahipliği yapıyor
 Kadir Toprakkaya

Tarihi Cavit Paşa Köşkü, VitrA’ya ev sahipliği yapıyor

Tarihi Cavit Paşa Köşkü, VitrA’ya ev sahipliği yapıyor
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

VitrA’nın Suadiye’deki yeni mağazası, Bağdat Caddesi’nde sağ kalan nadide tarihi eserlerden biri olan Cavit Paşa Köşkü’nde hizmet vermeye başladı.

Türkiye çapında 122 satış noktası bulunan VitrA’nın Suadiye’deki mağazası, Bağdat Caddesi’nin simgelerinden asırlık Cavit Paşa Köşkü’ne taşındı. Yepyeni bir müşteri deneyimi sunan mağazanın açılışı, köşk bahçesinde düzenlenen kalabalık bir davetle yapıldı.

Cavit Paşa Köşkü

“ASIRLIK KÖŞK YENİDEN HAYAT BULDU”

Ünlü mimarların katıldığı açılışta konuşma yapan Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu Başkanı Ali Aköz; “Cavit Paşa Köşkü, başarılı bir restorasyon çalışmasıyla yeniden hayat buldu. 21 yıldır hizmet verdiğimiz Bağdat Caddesi’nde yepyeni bir müşteri deneyimini, bu değerli köşkün büyülü atmosferiyle birleştirmekten büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

“VİTRA’DAN DOLAYI İÇİMİZ RAHAT”

Erkân-ı Harbiye mezunu Mirliva Cavit Paşa tarafından 19. yüzyılın başlarında yapıldığı tahmin edilen ve 1. derece tarihi eser olan Cavit Paşa Köşkü’nün mirasçısı Ceylan Daş ise, köşkün dedesi Tahsin Coşkan’dan kaldığını dile getirerek, duygularını şu sözlerle ifade etti: “Annemin babası Tahsin Coşkan, Atatürk döneminde Gümrük’te Tekel Bakanlığı görevini üstlenmiş ve Ankara’daki Orman Çiftliği’ni yapmış kişidir. Köşk ona aittir. O vefat edince anneme, ardından da ben ve abime kaldı. Çocukluğumuz burada geçmişti bizim. Fakat biraz masraflı olduğu için uzun yıllar ne yazık ki biz yenileyemedik. Sonrasında Berkolon İnşaat ile anlaştık. Onlar da çok guzel bir iş çıkardılar. Köşkün kapısından girer girmez gözlerim doldu. VitrA’dan dolayı da içimiz çok rahat…”

Berkolon inşaat osman çilsal

“UZUN VE ZORLU BİR SÜREÇTİ”

Köşkün tadilatını üstlenen Berkolon İnşaat adına konuşan Osman Çilsal, çalışmaların köşkün aslına uygun olarak sürdürüldüğünü beliterek; “Bu bir restorasyon projesi, her şey aslına uygun olarak yapıldı. Tabi ki süreç çok uzun ve zor geçti. Çünkü çeşitli özellikleri ve detayları olan bir bina burası. Özellikle dış cephe çok zorladı bizleri. Yaptığımız her uygulama kayıt altına alındı. Caddenin en büyük problemi, eski binaların yıkılıp yerlerine yenilerinin yapılması. Biz eski binayı restore ettik, diğerlerinden çok daha iyi oldu. Caddelilerden de bu anlamda olumlu tepkiler alıyoruz. VitrA ekibi de çok emek verdi. Güzel bir ortaklığa imza attık” şeklinde konuştu.

GELENEKSEK BANYO, TERRI PECORA İLE YENİDEN YORUMLANDI…

19. yüzyılın başlarında yapıldığı tahmin edilen ve 1. derece tarihi eser olan Cavit Paşa Köşkü, VitrA’nın modern koleksiyonlarına ev sahibi oldu. VitrA, ilk olarak Suadiye mağazasında sergilenen en yeni koleksiyonuyla, banyoyu evin yeni bir odası olarak kabul ediyor. Geleneksel banyoyu yeniden yorumlayan tasarımcı Terri Pecora’nın imzasını taşıyan VitrA Plural koleksiyonu da asırlık Cavit Paşa Köşkü’nde müşterilerle buluşuyor.

VitrA’nın Suadiye’deki mağazası, Bağdat Caddesi’nin simgelerinden asırlık Cavit Paşa Köşkü‘ne taşındı. Yepyeni bir müşteri deneyimi sunan mağazanın açılışı, köşk bahçesinde düzenlenen kalabalık bir davetle yapıldı…

 

Bunu paylaş:
  • 65
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir