Tarihi Salı Pazarı yuvasına dönüyor
 Pınar Baltacı

Tarihi Salı Pazarı, Hasanpaşa’ya dönüyor

Tarihi Salı Pazarı, Hasanpaşa’ya dönüyor
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy’ün simgelerinden olan “Tarihi Salı Pazarı”, yeni düzenlemelerin ardından Hasanpaşa’daki eski yerine dönmeye hazırlanıyor. Olası bir depremde toplanma yeri olarak da belirlenen 32 bin 465 metrekarelik alana, pazarın Temmuz ayı içerisinde taşınması öngörülüyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Tarihi Salı Pazarı olarak bilinen alanda başlattığı “Kadıköy Hasanpaşa Pazar Yeri Zemin Altı Otopark ve Meydan Düzenleme” projesi çalışmalarında sona gelindi. İnşaatına 2015 yılının Ekim ayında başlanan projenin detaylarına göre; alanın altı otopark, üstü meydan ve yeşil alan olarak planlandı. Alan, Cuma ve Salı günleri pazar yeri, diğer günlerde ise zemin altı otopark olarak kullanılacak.

BİN 368 ARAÇLIK YENİ OTOPARK…

Tarihi Salı Pazarı içerisinde bin 368 adet araç kapasiteli, 7/24 hizmet verecek iki katlı otopark bulunuyor. İki kat zemin altı otoparkı, bir kat pazar alanı olacak. Üst katta 2 bin metrekaresi yeşil alan olmak üzere, 18 bin 200 metrekare de sosyal sonatı alanı mevcut. Bu alanda insanların rahat rahat zaman geçirebileceği çocuk oyun alanları, su şelaleleri, yeşil alanlar, oturma bankları yer alıyor.

Anadolu Yakası Pazarcı ve Seyyar Esnaf Odası Başkanı Mehmet Emin Yarar,

MEHMET EMİN YARAR: 100 BİN KİŞİYE HİZMET VERECEĞİZ…

Anadolu Yakası Pazarcı ve Seyyar Esnaf Odası Başkanı Mehmet Emin Yarar, hiçbir pazarcının mağdur kalmayarak yeni alana yerleştireceğini ifade ederek, şu açıklamalarda bulundu: “Yakın zamanda her Salı ve Cuma günleri yeni alanda olacağız. Bu bölge zaten ‘Tarihi Salı Pazarı’nın eski alanı. Alanın yüzde 75’i tekstil esnafı için, geri kalanı ise sebze ve meyve satan esnafımıza ayrılacak. Sadece Kadıköylülere değil, tüm Marmara Bölgesi’nde toplam 100 bin kişiye kaliteli hizmet sunacağız.”

Tarihi Salı Pazarı Hasanpaşa

Bunu paylaş:
 • 747
 •  
 •  
 •  
 •  
 •   
 •   
 •  

2 Responses to Tarihi Salı Pazarı, Hasanpaşa’ya dönüyor

 1. BAYKAL GÜNER Ekim 15, 2018 at 5:21 pm

  1-GELİŞEN KADIKÖY OLARAK E.5 SAĞ VE SOL KENARI KOŞUYOLUNDAN-UZUN ÇAYIRA KADAR- KOMŞU PARSELLER TEVHİD EDEREK-ADA HALİNE GETİRİLİRSE-İMARDA OTEL-HASTASNE-OKUL-GİBİ H-30 VE 32 MT.YÜKSEKLİKLE YENİ İMAR DÜZENLENMESİ YAPILABİLİRMİ-VEYA NASIL YAPILIR——- ŞU AN BİR YÜKSEK OTEL İNŞAATI YÜKSELİYOR-GÖRÜLÜYOR-KOŞUYOLU NA İNERKEN——–YİNE ACIBADEME GİRİŞTE OKAN HST.KARŞISINDA ÇOK BÜYÜK BİR HST.NE İNŞAATI DEVAM EDİYOR— BUNLAR NASIL PLAN DEĞİŞİKLİĞİ YAPILARAK YAPILIYOR.– —–2- HASANPAŞADA YAPILAN PAZAR YERİ HAFTANIN 7 GÜNÜ ÇALIŞABİLİRMİ—– ÜRETİCİ PAZARI HALİNE GETİRİLİRSE
  ÜRETİCİ ÜRÜNÜNÜ SATIŞ YAPACAK ŞEKLİ DÜZELENİRSE,HEM ÜRETİCİ KAZANIR-HEM TÜKETİCİ KAZANIR-ÜRETİCİN ELİ,NE BOL PARA GEÇEREK ÜRÜNÜNÜ DEĞERLENDİRİR-TÜKECİDE ÜRÜNÜ
  ÇOK UCUZA VE TAZE ALIR– İSTANBULDA ÖRNEK PAZAR OLUR—–BU PAZARI YAPAN SEÇİMDE REYLERİ FAZLASIYLA ALIR.BAŞARILI OLUR BAYKAL GÜNER 05322138669

  Cevapla
 2. Basak Urgan Kasım 15, 2018 at 1:48 am

  Lütfen Bostancı pazarı için de bir çalışma yürütün ve e5’te bir dönem orası için düzenlenen yere tekrar kurulması için çalışmalar yapın.

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir