Tasarım dünyasının +1 yıldızları Capitol'de buluştu
 Cenay Toprakkaya

Tasarım dünyasının +1 yıldızları Capitol’de buluştu

Tasarım dünyasının +1 yıldızları Capitol’de buluştu
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Capitol Alışveriş Merkezi, Ulusal Down Sendromu Derneği ve tasarım ürünleri markası DOGO’nun işbirliğiyle down sendromlu gençlerimizin hayalleri, birbirinden farklı tasarımlarda hayat buldu. Rengârenk hayalleriyle çizdiler, boyadılar ve tasarladılar.

“Tasarımlarımıza +1 Değer Katıyoruz” projesi kapsamında geliştirilen koleksiyonda ayakkabı, t-shirt, çanta gibi birçok ürün, rengarenk tasarımlarda sergilenerek derneğe fon yaratmak amacıyla 31 Mayıs tarihine kadar Capitol’deki Pop Up Store’da satışa sunuluyor. +1 değere sahip tasarımları incelemek ve Ulusal Down Sendromu Derneği’nin çalışmalarına +1 katkı sağlamak için, Capitol’deki pop up mağazaya uğramayı unutmayın. 31 Mayıs tarihine kadar bu koleksiyondan alacağınız her ürün, down sendromlu bireylerin becerilerini geliştirmesine ve sosyalleşmesine destek olacak. Gelin hep birlikte gençlerin hayallerine +1 değer katalım.

Capitol

SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİNDE DEVAMLILIK ESAS…

DOGO markasının kurucusu Gökhan Peksarı, proje hakkında yaptığı açıklamada şunları ifade etti: “Toplumda down sendromlu bireylerin kabiliyetleri ile ilgili farkındalığı artırmak amacıyla yürütülen bu proje bizim için çok önemli. Bir yıl boyunca Türkiye ve dünyaya down sendromlu gençlerin hayal gücünün ne kadar geniş olduğunu, neleri başarabileceklerini aktarmada köprü görevi gördük  ve bundan büyük mutluluk duyuyoruz. Sosyal sorumluluk projelerinde bizce devamlılık esas. Bu projeye önümüzdeki yıllarda da devam edeceğiz. Ulusal Down Sendromu Derneği’nin yanında olmak bizim için büyük bir zenginlik.”

GENÇLERİN HAYAL DÜNYASINDAKİ TASARIMLARI ÜRÜNLERLE BULUŞTU…

Ulusal Down Sendromu Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Hatice Ayan ise; “Tasarımlarımıza +1 Değer Katıyoruz Projesi’nde gençlerimizin hayal dünyasıyla oluşturdukları tasarımları ürünlerle buluşturan DOGO ekibine, DS gençlerimizin yarattığı harika eserleri daha çok kişiye tanıtılmasında verdikleri destekten dolayı Capitol AVM ailesine ve güzel projede ekibin parçası olan bu güzel insanlara yürekten teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

Capitol Alışveriş Merkezi, Ulusal Down Sendromu Derneği ve DOGO’nun işbirliğiyle down sendromlu gençlerimizin hayalleri, birbirinden farklı tasarımlarda hayat buldu…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir