Teknik Yapı'dan Kadıköy'e bir prestij projesi daha
 Kadir Toprakkaya

Teknik Yapı’dan Kadıköy’e bir prestij projesi daha

Teknik Yapı’dan Kadıköy’e bir prestij projesi daha
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy merkezli ulusal inşaat firmalarımızdan Teknik Yapı, Kadıköy’de yeni bir prestij projesine daha imza atıyor. Barselona’da bulunan La Rambla Caddesi’nin bir benzerinin oluşacağı Fikirtepe’nin en değerli bölgesi olarak belirlenen Prestij Caddesi’nde 830 dairelik UP Life Kadıköy Projesi’nin lansmanı yapıldı.

BAĞDAT CADDESİ’NE ALTERNATİF OLACAK…

Projenin 16 dönüm arazi üzerine 830 lüks rezidans daire ve 20 ticari ünite olarak inşa edileceğini aktaran Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, proje değerinin ise 1 milyar TL olacağını açıkladı. UP Life Kadıköy’ün Bağdat Caddesi’ne alternatif olacak Prestij Caddesi üzerinde olacağının altını çizen Durbakayım; “Her zaman olduğu gibi bu projede de ruhsat alınmış olup, 36 ay içinde sahiplerine teslim edilecektir” dedi.

Teknik Yapı

Fikirtepe’nin en değerli ticari alanlarını kapsayacak büyük alışveriş merkezleri, ring seferleri için yapılması planlanan füniküler ve tramvay, UP Life Kadıköy’ün hayata geçtiği Prestij Caddesi’nde yer alıyor. Barselona’daki La Rambla’dan esinlenerek yapılan cadde tamamlandığında, Bağdat Caddesi ile yarışacağı düşünülüyor…

484 BİN TL’DEN BAŞLAYAN FİYAT ve 240 AY VADE  SEÇENEĞİ…

UP Life Kadıköy Projesi’nin 484 bin TL’den başlayan fiyat ve 240 ay vade veya 100 ay sıfır faiz avantajı ile satışa çıktığı bilgisinin verildiği lansman toplantısında; projenin metro, metrobüs, Marmaray ve deniz yolu ulaşımına birkaç dakikalık mesafede olmasının önemli avantaj olduğunun altı çizildi. Ortalama yüzde 25 ile bölgedeki en düşük brüt ve net metrekare oranına sahip olan UP Life Kadıköy’de 1+1 rezidans dairelerin fiyatı, lansmana özel yüzde 5 indirimle 484 bin TL’den başlayacak. Projedeki 2+1 dairelerin başlangıç fiyatı 733 bin tL olarak tespit edilirken, 3+1 tipi daireler ise 1 milyon 153 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Teknik Yapı

Teknik Yapı tarafından Sahrayıcedit Et-inn’de düzenlenen UP Life Kadıköy’ün lansman toplantısını, gayrimenkul basınından yoğun bir gazeteci grubu izledi…

OTOPARKLAR YER ALTINA ALINDI…

Fikirtepe’nin sadece yer üstündeki yapılarıyla değil, aynı zamanda yerin altına inen 5’er katlı otoparklarıyla da İstanbul’un en rahat caddelerine sahip olan bir bölge olarak dikkat çekeceğine vurgu yapan Umut Durbakayım, UP Life Kadıköy’de otoparkların yer altına alındığını belirtti. Durbakayım, otoparklardan kazanılan alanlardan dolayı projenin yüzde 40’ının yeşil alan ve sosyal donatılara ayrıldığını ifade etti.

Teknik Yapı

UP Life Kadıköy’ün, Asya ve Avrupa kıtalarını ilk kez deniz altından kara yoluyla birbirine bağlayan Avrasya Tüneli’nin hemen yanı başında yer alıyor olması, bir başka avantaj olarak görülüyor…

GÜN İŞİ BİTİRME, TESLİM ETME VE YAŞATMA GÜNÜ…

Toplantıda Fikirtepe’nin üzerinde dikkatle durulması ve değerlendirilmesi gereken özel bir bölge olduğuna dikkat çeken Teknik Yapı Holding Yürütme Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım ise; “Bölge Kadıköy’ün merkezinde, denize ve E-5’e aynı mesafede bir tepe üzerine kurulu. Raylı sistemlerle takviye edilecek, yeşil alanlar ve donatı alanları yaratılacak. Şu anda 5 parselde faaliyet gösteriyoruz. Concord 1 bitti ve 2. etap başlayacak. 3. etaba üst tarafta başlıyoruz. UP Life Kadıköy projemiz, Fikirtepe’nin en üst kodunda minibüse yakın olacak” dedi. Aynı zamanda İNDER Yönetim Kurulu Başkanı da olan Nazmi Durbakayım, zor zamanlarda hiçbir zaman durmadıklarını ve büyümeye devam ettiklerini ifade ederek; “Gün işi bitirme, teslim etme ve yaşatma günü. Projelerimize dönüp bakıyoruz, hepsi yaşıyor. Bu bize gurur veriyor. Evora Tuzla gibi bir proje daha olsa yine gözüm kapalı yaparım. Amacımız bu projeleri zamanında teslim etmek, yaşatmak, kazandırmak. Zor zamanlarda personel çıkarmadık, aksine personel aldık, daha fazla genişledik” şeklinde konuştu.

Teknik Yapı

Teknik Yapı’nın 830 lüks rezidans daire ve 20 ticari üniteden oluşan UP Life Kadıköy Projesi’nin değerinin 1 milyar TL olduğu açıklandı…

FİKİRTEPE’NİN DEĞERİ AŞAĞI ÇEKİLMEK İSTENİYOR…

Fikirtepe konusunda önemli açıklamalar yapan Durbakayım, maliyetlerin yüksek olduğunu ancak bazı inşaat şirketlerinin düşük fiyatla ev satmaya çalıştıklarından dolayı Fikirtepe’nin değerini aşağı çektiklerini belirterek şunları ifade etti: “Fikirtepe’deki problemler yoruldu, yoğruldu, artık çözülme noktasına geldi. Herkes elinden geleni yaptı. Geldiğimiz noktada taşlar yerine yavaş yavaş oturuyor. Problemler tek tek çözülüyor. Birkaç adada Kiptaş ve İlbank faaliyete başlıyor. Yollar, altyapı oluşuyor. Master planı yaptık. Bağlantı yolları, alışveriş aksları tasdik oldu, altyapı tasdik edildi. Fikirtepe’de artık her şey yolunda. Tek sıkıntı fiyat, olması gerekenin çok altında. İnşaat maliyetleri oldukça yüksek. Çünkü bodrum sayısı 5 hatta daha fazla. Bu yüksek maliyettir. Bazı firmalar Fikirtepe’nin değerini aşağı çekiyor. Bir platform kurup yukarı çıkarmak istedik, ama firmalar yanaşmadı.”

Teknik Yapı

Teknik Yapı

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir