Tepe Nautilus, Gülse Birsel ve Oylum Talu'yu ağırladı
 Deniz İhsan Taşdelen

Tepe Nautilus, Gülse Birsel ve Oylum Talu’yu ağırladı

Tepe Nautilus, Gülse Birsel ve Oylum Talu’yu ağırladı
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Ziyaretçileriyle güçlü bir bağ oluşturduğu 15 yılı geride bırakan, İstanbul’un köklü alışveriş merkezi Tepe Nautilus, misafirlerini “Tepede Sohbet” etkinlikleri çerçevesinde Gülse Birsel ve Oylum Talu ile buluşturdu. Türkiye’nin en sevilen yazarlarından, aynı zamanda oyuncu, senarist ve gazeteci Gülse Birsel ile ekranların sevilen yüzü Oylum Talu’yu dinlemeye gelenler; kültür-sanat, mizah, kariyer ve yaşama dair keyifli bir yolculuğa çıktı. Katılımcılar ikiliyi yakından tanıma fırsatını bulurken, Birsel’in yeni projelerini de ilk defa öğrenme ayrıcalığını yaşadı.

Oylum Talu’nun moderatörlüğünde gerçekleşen sohbette espriler havada uçuşurken, Gülse Birsel hem çocukluk hikayelerinden hem de mesleki hayatı ve projelerinden söz etti. “Ben tam apartman çocuğuyum. Bir ağabeyim ve bir ablam var. Bir insanın ablasının, abisinin kendinden bu kadar büyük olması değişik bir tecrübe” diyen Birsel; “Sanki anneanne ve babaanneyle büyümüş gibi bir his. Aslında her kuşağı yaşamış oldum bir bakıma. Bunun da yazarlığıma büyük etkileri oldu. Bir resim yapıyorsun, şarkı söylüyorsun dört kişi ayrı ayrı yorum yapıyor, bu da seni bir nevi hayata ve işine hazırlıyor aslında” şeklinde sözlerine devam etti. 

“TEK TABANCA TAKILIYORUM”

Talu’nun “Seni bilgisayar başında hababam yazıyor gibi hayal ediyorum” demesinin ardından nasıl çalıştığını anlatan Gülse Birsel; “Panduflarım, pijamalarım var ve hiç çalışanım yok. Tek tabanca takılıyorum ve işlerimi evimde kendim yapıyorum” dedi. Yakın zamanda vizyona girecek filmi ve ocak ayında yayınlanmaya başlayacak yeni dizisi hakkında konuşan Birsel; “Önce filmi seyredin, sonra diziyi. Dizi ocak ayında başlayacak. ‘Filme gittik, diziye gitmeyelim’ demeyin. İnanır mısınız, dizi de komedi. Bir ailenin bir anda sınıf atlamasını anlatan bir komedi. Çok güzel bir kadro oldu. Bütün kadroyu söylemeyeyim burada ama umarım seyreder ve seversiniz” açıklamasında bulundu.

Oylum Talu

“ŞİFAMIZ MİZAH YAPMAK”

Evinin Nişantaşı’nda Orhan Pamuk’a komşu olduğunu, ofisinin ise Cihangir’de Nuri Bilge Ceylan’a komşu olduğunu belirten Gülse Birsel; “Milletin komşusu LCD televizyon alır, benim komşularım Altın Portakal alıyor. Yani komşuna özenip de ben daha büyüğünü alacağım dersin ama, bizimkilerin aldığı şeyler belli yani” diyerek, ziyaretçileri güldürdü. Oylum Talu’nun “Sen de bize Oscar getirirsin o halde” sorusuna ise; “Olur tabi, neden olmasın… İşte iyimserlik böyle bir şey, böyle bakabilmek” yanıtını verdi.

Gülse Birsel

“PATOLOJİK SEVİYEDE İYİMSERİM”

Etkinliğin sonuna doğru gelindiğinde “Hayata nasıl bakıyorsun” sorusuna ise Birsel, şöyle karşılık verdi: “İyiyim, mutlu ve pozitif bir insanım. Evet, genelde iyimserim. Patolojik seviyede iyimser gibiyim hatta. Tabi işler yolunda gidince bu daha da doruğa ulaşıyor. Bütün iyimserlere burdan selam yolluyorum.”

Etkinlik sonunda Tepe Nautilus yönetimi, Gülse Birsel ve Oylum Talu, Kadıköy Life objektiflerinde bir araya geldi…

Tepe Nautilus ziyaretçileri Gülse Birsel ve Oylum Talu’yu yakından tanıma fırsatını bulurken, Birsel’in yeni projelerini de ilk defa öğrenme ayrıcalığını yaşadı…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir