Tiyatro Kırmızı'nın yeni oyunu İhanet görücüye çıkıyor
 Ceyhun Diribaş

Tiyatro Kırmızı’nın yeni oyunu “İhanet” görücüye çıkıyor

Tiyatro Kırmızı’nın yeni oyunu “İhanet” görücüye çıkıyor
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy’ün önemli tiyatro gruplarından Tiyatro Kırmızı, sezona iddialı bir oyunla giriyor. Geçtiğimiz yıllarda “Godot’u Beklerken” ve “Ölüm Tuzağı” gibi oyunlarla ses getiren Tiyatro Kırmızı, bu kez Harold Pinter’in “İhanet” adlı oyununu sahneye koyuyor.

Broadway’in efsane yönetmeni Neil S. Fleckman’ın yönettiği İhanet, Harold Pinter’in 1970’lerin ortalarında yazdığı çarpıcı bir oyun. Hayatları temel bir yalana dayanan, hatta bu yalan açığa çıktığında kurdukları aşk ve dostluk ilişkilerinin boşluğunu hissetmelerine rağmen, derinden sarsılacak kadar bile sahicilikleri kalmamış üç kişinin öyküsü anlatılıyor.

TİYATRODA ZAMAN ANLAYIŞINA YEPYENİ BİR BAKIŞ…

Basit bir ihanet anlatılıyor görünüşte, ama modern toplumlardaki gerçek dışılığın insan ilişkilerini de yalana çevirmesinin dramatik bir anlatımı diye de okunabilecek olan İhanet’te Pinter, kronolojik düzeni tersine çevirerek ve sinematografik bir kurgu tekniği kullanarak, tiyatroda zaman anlayışına yepyeni bir bakış getiriyor ve seyirciyi şaşırtıyor. Yönetmen Neil S. Fleckman’ın zaman zaman hareketlenen sahneleri oyuna tempo katarken, flashback’ler ile desteklenen hikaye ise kurguya başka bir boyut getiriyor.

Tiyatro Kırmızı

MODA SANAT TİYATROSU’NDA İZLENEBİLİR…

Provalarını Moda Sanat Tiyatrosu’nda gerçekleştiren Tiyatro Kırmızı, prömiyerini 11 Aralık’ta yine aynı salonda yapacak. Deniz Boldaz, Ebru Sayman Boldaz, Erdem Yol ve kemanda Aydan Tunalı’dan oluşan kadrosu ile yoğun bir şekilde çalışmalarına devam eden Tiyatro Kırmızı, yeni oyunu İhanet’e getirdiği farklı bakış açısı ile Kadıköy seyircisini şaşırtacak gibi gözüküyor. İhanet, Moda Sanat Tiyatrosu’nda 11-13-20-21-27 Aralık 2017 tarihlerinde görülebilir. Gişe Tel: (0216) 338 07 19

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir