TOKHADER kuruluş yemeği düzenledi...
 Kadir Toprakkaya

TOKHADER kuruluş yemeği düzenledi…

TOKHADER kuruluş yemeği düzenledi…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Eski adı “Toplumsal Kadın Hareketi Derneği” olan TOKHADER, yeni adını “Toplumsal Katılım Hareketi Derneği” olarak değiştirdi. Dernek, 22 Ocak günü kuruluşunu Genel Başkan seçilen Arzu Gül ve yönetimi tarafından Maltepe sahilindeki Nanna Restaurant’ta kutladı.

Toplumsal Katılım Hareketi Derneği’nin düzenlediği kuruluş yemeği gecesi, oldukça neşeli ve sohbet havasında geçti. Yemekli geceye Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk de katıldı. Barkavizyon gösterisi ile derneğin yaptığı işler gösterildi ve anlatıldı. Dernek Genel Başkanı Arzu Gül, gecede yaptığı konuşmadı şunları ifade etti:

KADINLARIMIZA VE SOKAK ÇOCUKLARINA SAHİP ÇIKIYORUZ…

“Dernek olarak birkaç yıldır toplumumuzda güzel hizmetlere imza atmaktayız. Eski dernek kurucu başkanımız, eski genel başkanımız Hüsniye Kaya’ya yaptıkları onlarca güzel hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Dernek olarak aile içi şiddete maruz kalan kadınlarımıza ve sokak çocuklarına sahip çıkıyor, onlara destek oluyoruz. Yani devletin yapması gereken bir hizmeti, dernek olarak biz tamamlamaya çalışıyoruz. Kadınlarımıza yönelik açtığımız Türkçe okuma yazma kurslarının yanı sıra geçtiğimiz yıl İngilizce kursu da açtık. Sokak çocuklarına ise sahip çıkıp, onların topluma iyi birer vatandaş olmaları için destek oluyoruz. Toplum eğer bilgili olursa bilinçli olur ve ülke içinde iyi ve güzel hizmetlere imza atılır.”

“AYDIN VE ATATÜRKÇÜ İNSANLAR YETİŞTİRMEK İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ…”

Dernek eski Genel Başkanı Hüsniye Kaya ise, yaptığı kısa konuşma ile dernek kuruluş amacını ve hizmetlerini anlattı. Kaya; “Bizler TOKHADER olarak toplumumuza aydın ve Atatürkçü insanlar yetişmesi için elimizden gelen hizmeti sunmaya çalıştık. Derneğin yeni Başkanı Arzu Gül ve yönetim kurulu arkadaşlarımız, bu çıtayı daha da yukarılara taşıyacaktır. İlk kurulduğumuz günden bugüne kadar hep yanımızda olan ve bizlere her zaman güç veren Kadıköy Belediye Başkanımız Sayın Selami Öztürk’e de sonsuz teşekkür ediyorum”dedi.

“TOKHADER’E DESTEK VERMEK BENİM İÇİN BİR VAZİFEDİR…”

Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, Hüsniye Kaya’ya TOKHADER’in kurulmasından bugüne kadar yaptığı güzel hizmetlerinden dolayı dernek adına teşekkür şildi verdi. Başkan Öztürk; “Toplumumuzda çok büyük hizmetler veren bu güzide derneğimizin her zaman yanında olmak ve onlara hizmetlerinde karınca kararınca destek vermek, Kadıköy Belediye Başkanı olarak benim için bir vazifedir. Toplumumuz adına böyle güzel hizmetler sunan derneğin tüm üyelerini gönülden kutluyorum” dedi.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir