Tuncay Özinel son yolculuğuna uğurlandı...
 Kadir Toprakkaya

Tuncay Özinel son yolculuğuna uğurlandı…

Tuncay Özinel son yolculuğuna uğurlandı…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Usta tiyatro sanatçısı Tuncay Özinel, ilk kez sahne aldığı Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen törenin ardından toprağa verildi. Sanat dünyası, acı günde Kadıköy’e akın etti.

Yakın bir dostunu kaybeden Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk; “Sık sık görüşürdük Tuncay ile… Önceki gün Ali Poyrazoğlu, gözyaşları içerisinde telefonla aradı. Aramızdan ayrıldığını söyledi” diyerek üzüntüsünü paylaştı. CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka’nın yanı sıra birçok sanatçının katıldığı törende duygu dolu anlar yaşandı.

“BAK YANINDAYIZ TUNCAY…”

İlk kez sahne aldığı Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen törene, tiyatro sanatçısı ve Kadıköy Life Köşeyazarı Enis Fosforoğlu, Müjdat Gezen ve Halit Akçatepe gibi birçok sanatçı katılım gösterdi.

BU KEZ BABALARININ ARKADAŞINI UĞURLADILAR…

Geçtiğimiz günlerde babaları Nejat Uygur’u ebediyete uğurlayan Süheyl & Behzat Uygur Kardeşler, bu kez acılı günlerinde kendilerini yalnız bırakmayan Tuncay Özinel’i toprağa verdi. Özinel, Uygur’un cenaze törenine katılmış, ardından ateşinin artması üzerine hastaneye kaldırılmıştı. Usta iki sanatçının ardı ardına vefatı, “Cennette buluştular” yorumlarını da beraberinde getirdi.

“ADINI ÖLÜMSÜZLEŞTİRİN…”

Törende birçok sanatçı, usta oyuncu Tuncay Özinel’in adının Kadıköy’de bir park ya da salon gibi bir topluluk alanına verilmesini istedi. Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, sanatçıların bu isteğine olumlu yaklaştı. Özinel, cenaze törenini müteakiben Üsküdar Şakirin Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Behzat Uygur, geçtiğimiz günlerde babası Nejat Uygur’u toprağa vermişti. Sadece birkaç gün sonra ise, babasının cenaze törenine katılım gösteren bir başka değerli tiyatrocu Tuncay Özinel’i ebediyete uğurlamanın acısını yaşadı…

Tuncay Özinel’in manevi oğlu Serkan Günüşen, uzun süre gözyaşlarına hakim olamadı…

CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka…

Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, cenaze töreninde zor anlar yaşayan usta oyuncunun yakınlarını teselli etti…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir