Türk-Alman Tasarım Workshopları, Yoğurtçu Parkı’nda kutlandı...
 Kadir Toprakkaya

Türk-Alman Tasarım Workshopları, Yoğurtçu Parkı’nda kutlandı…

Türk-Alman Tasarım Workshopları, Yoğurtçu Parkı’nda kutlandı…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

7. Geleneksel Türk-Alman Akademik Çalışmaları kapsamında gerçekleştirilen “Tasarım Disiplinlerinin Workshop Çalışması”, 19-25 Haziran 2010 tarihleri arasında İstanbul’da yapıldı. Etkinliklerin son gününde, Yoğurtçu Parkı tasarımcıları ağırladı.

Almanya İçmimarlar Birliği BDIA (Bund Deutscher Innen Architekt) ile Türkiye’den beş üniversitenin gerçekleştirdiği “Tasarım Disiplinlerinin Workshop Çalışması”, 7. Geleneksel Türk-Alman Akademik Çalışmaları olarak kayıtlara geçerken; Türkiye’den katılan Mimar Sinan Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi ve Kadir Has Üniversitesi, kampüslerinde yaptıkları workshoplar ile göz doldurdular. Programın son gününde, etkinliklere katılan öğretim görevlisi ve öğrencilere başarı belgesi verildi.
 
 
Almanya’dan 120 kişi katıldı…
 
Almanya ve Türkiye’den gelen içmimarlar, mimarlar, tasarımcılar, akademisyenler ile Almanya’dan Film Akademisi, BDIA üyeleri ve çeşitli üniversitelerden yaklaşık 120 kişilik akademisyen, öğrenci ve meslek birliğinden profesyonellerin katıldığı workshoplarda, her iki kültür içerisinde tasarımı etkileyen faktörler ele alındı.
 
Almanya ve Türkiye’de gerçekleşen etkinliklerin bu yılki ana teması, “Tasarım ve Sürdürülebilirlik” oldu. Konusu “İstanbul Galata Bölgesi” olan workshoplarda; “İçmimarlık-Mimarlık-Grafik-Endüstri Ürünleri Tasarımı” bölümlerinin eğitim ve uygulama teknikleri, bir haftalık süreçte karşılıklı olarak incelendi..
 
 
Kutlamalar Yoğurtçu Parkı’nda gerçekleşti…
 
Etkinliklerin son gününe, Yoğurtçu Parkı karşısında bulunan ve Nursema Öztürk tarafından kurulan “Tasarım Parkı” ev sahipliği yaparken; Kadıköy Belediyesi’ne ait Yoğurtçu Parkı, Türk–Alman bayrakları rengiyle süslendi ve kutlamaların diğer bölümüne ev sahipliği yaptı. Yapılan kutlamalarda, workshop çalışmalarına katılan öğretim görevlileri ve öğrenciler sertifikalarını alırken, etkinliklere katkıda bulunanlara plaket verildi.
 
Kutlamalara, Almanya’nın İstanbul Başkonsolosu Brita Wagener ile aynı ülkenin İçmimarlar Odası Başkanı Prof. Rudolf Schricke, Türk-Alman Dostluk Derneği Onursal Başkanı Ersin Uğursal, Kadıköy Belediye Başkan Vekili Hulusi Özocak ve Kadıköy Belediye Meclis Üyesi İrem Toprakkaya katıldı.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir