Türkiye’nin nabzı Caddebostan’da attı!..
 Kadir Toprakkaya

Türkiye’nin nabzı Caddebostan’da attı!..

Türkiye’nin nabzı Caddebostan’da attı!..
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Caddebostan, ulusal ve yerel medyanın yoğun ilgi gösterdiği etkinliklere ev sahipliği yaptı. 50. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu ile birlikte dans, sanat ve sağlık alanındaki etkinliklere geniş katılım gerçekleşti.

Dünya genelinden sporcuların da katılım gösterdiği 50. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu, Kadıköy’ün de içinde yer aldığı rota ile son buldu. Pazar günü 09.00 – 16.00 saatleri arasında Fenerbahçe Stadyumu, Kızıltoprak, Göztepe, Caddebostan, Bostancı ve Suadiye’yi içine alan güzergâh, tur boyunca araç trafiğine kapatıldı.

İSTANBUL ETABINDA BRİTANYALI BİSİKLETÇİ 1. OLDU…

Sultanahmet’ten start alıp, Caddebostan sahilyolunda son bulan 50. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu İstanbul etabında Omega Pharma – Quick Step takımından Britanyalı bisikletçi Mark Cavendish, 2 saat 35 dakika derecesiyle birinci olurken; ikinciliği Cannondale takımından İtalyan sporcu Elia Viviani, üçüncülüğü ise Astana’dan İtalyan Andrea Guardini elde etti. Genel klasmanda Orica – Green EDGE takımından Adam Yates birinci olurken, Cofidis takımından Rein Taaramae ikinci, Romein Hardy ise üçüncü olarak kayıtlara geçti.

KANSERE KARŞI TEK VÜCUT OLDULAR…

Caddebostan’da gerçekleşen diğer bir etkinlik ise, toplumun büyük bir kesimini yakından ilgilendiren kanser hastalığını tema aldı. LÖSEV Vakfı, “Kanser bize yetişmeden… Yürümeye var mısın” diyerek, başta Ankara olmak üzere Türkiye genelinden gönüllüleri ve mücadelecileri ağırladı. Hotel Suadiye’nin önünde başlayan 6. Geleneksel Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü’nde Genç Yeşilaycılar, yağmur çamur demeden çadırlarını kurarak, “Sağlıklı yaşam için kararlıyız” mesajı verdi.

ÜNLÜ SAMBACI KADIKÖY’DEYDİ…

Nestlé Nesfit tarafından Şaşkınbakkal sahilinde düzenlenen Samba Festivali’nde Brezilya’nın ünlü samba dansçısı Nuno Fernandes, Kadıköylülerle büyük bir dans şova imza attı. “Samba ile Forma Gir” kampanyası kapsamında Nestlé Nesfit paketlerinde bulunan hediye Samba Egzersiz VCD’si, katılımcılara takdim edildi.

BAYRAM GÜMÜŞ ESERLERİ GÖRÜCÜYE ÇIKTI…

Düş Yolcusu Sanat Durağı’nda ise, Ressam Bayram Gümüş’ün eserleri Kadıköylülerle buluştu. Sanatseverler, resim sergisini 09 Mayıs 2014 tarihine kadar (Pazartesi günleri hariç) ziyaret edebilecekler.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir