Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’nden Romatem ziyareti…
 Kadir Toprakkaya

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’nden Romatem ziyareti…

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’nden Romatem ziyareti…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Türkiye Omurilik Felçliler Derneği (TOFD) Başkanı Ramazan Baş, Yönetim Kurulu Üyesi Semra Çetinkaya ve Genel Başkan Asistanı Nuray Büyükbay’ın da olduğu heyet, İstanbul Romatem’i ziyaret etti. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Köksal Holoğlu ve İstanbul Romatem Başhekimi Prof. Dr. Tunç Alp Kalyon tarafından karşılanan heyete, merkez gezdirildi ve sistem hakkında detaylı bilgi verildi.

Prof. Dr. Tunç Alp Kalyon hocanın başhekimliğini yaptığı ve “Dünya’nın 4. Robotik Rehabilitasyon Merkezi” olarak gösterilen klinikte; çocuk hastalar için yürüme robotu (Pediatrik lokomat), Kol ve parmak robotu (Armeo ve amedeo), bacaklardaki dolaşım bozukluğu tedavisinde kullanılan basınç sistemi (Vacumed), omurga analiz sistemi (Diers formetrik), bel ve boyun fıtıklarının tedavisinde kullanılan dikey traksiyon yöntemi (Vertetrac), bel, boyun, kol ve bacak ağrılarının tedavisinde kullanılan lazer yönteminin de aralarında bulunduğu pek çok yeni tedavi yöntemiyle ilgili bilgi verildi.

Türkiye Omurilik Felçliler Derneği (TOFD) Başkanı Ramazan Baş ve Yönetim Kurulu Üyesi Semra Çetinkaya, gördükleri karşısında çok etkilendiklerini, yüksek teknolojik donanım ve profesyonel insan kaynağının başarıyla entegre olduğunu ve merkezde herşeyin en ince detayına kadar düşünüldüğünü ifade ettiler.

Bu tarz merkezlerin artırılması temennisinde bulunan TOFD Başkanı Ramazan Baş; “Romatem ile birlikte çalışmak ve toplum sağlığı için sosyal projeler üretmek istiyoruz” dedi.

İki saate yakın süren ziyaret sonrasında merkezden ayrılan ekibi; Dr.Köksal Holoğlu, Prof. Dr. Tunç Alp Kalyon ve Dr. Erdal Atalay uğurladı.

2

3

4

5

6

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir