"Kadıköy'de Yaşamak Ayrıcalıktır" Diyenlerin Buluşma Noktası...

Türkiye’nin ilk “Online Afet Kültürü Eğitimi” başlıyor

Yazar: Cenay Toprakkaya

Global bir organizasyon olan Genç Liderler ve Girişimciler Derneği’nin (JCI) İstanbul Şubesi tarafından MAG-DER ve DOHAD iş birliğiyle gerçekleştirilen proje kapsamında, afet yönetimi alanında Türkiye’nin önemli isimleri buluşuyor. İlginin hayli yoğun olduğu “Online Afet Kültürü Eğitimi”, 15 Eylül Salı günü başlıyor.

SÜRDÜRÜLEBİLİR TOPLUM İÇİN ETKİLİ AFET YÖNETİMİ…

JCI, dünyanın en büyük üçüncü sivil toplum örgütü olarak 100’ün üzerinde ülkede aktif vatandaşlık misyonuyla faaliyet gösteriyor. Bu yıl içinde farklı afet projelerine de yer veren, Elazığ depremi sonrası Elazığlı çocuklara yardım için tiyatro gösterisi düzenleyen ve bilet gelirlerini bağışlayan JCI İstanbul Sosyal Sorumluluk Direktörlüğü, başlattığı “Afete Dirençli Toplum” projesiyle beklenmekte olan büyük İstanbul depremi için “Sallanma, Harekete Geç” isimli online panelde Türkiye’de alanında en önemli isimlerini ağırladı. JCI İstanbul Sosyal Sorumluluk Direktörlüğü, JCI Türkiye 2020 Hibe Programı’na hak kazanan “Afete Dirençli Toplum” projesi kapsamında şimdi de Türkiye’nin ilk herkese açık ve ücretsiz olarak gerçekleşecek, katılım sertifikalı “Online Afet Kültürü Eğitimi”ni başlatıyor.

JCI İstanbul
VATANDAŞLARA AFET YÖNETİMİ BİLİNCİ KAZANDIRABİLMEK HEDEFLENİYOR…

Türkiye’nin alanında uzman isimleri tarafından verilecek eğitimler, 15 Eylül-9 Ekim 2020 tarihlerinde ZOOM platformu üzerinden online olarak düzenlenecek. Tüm online eğitimleri tamamlayan katılımcılara katılım sertifikası ve “PDF Afet ve Acil Durum El Kitabı” verilecek. Teorik eğitimin ardından yine tamamen ücretsiz bir şekilde uygulama eğitimi gerçekleştirilecek. Katılım sertifikası alan tüm katılımcılar, uygulama eğitimlerine devam edebilecek. Projede amaç, eğitim sonrasında katılımcı aktif vatandaşlara afet yönetimi bilinci kazandırabilmek. JCI İstanbul Sosyal Sorumluluk Direktörü İlknur Doruker, “Online Afet Kültürü Eğitimi” programı için Türkiye’nin tüm illerinden mevcut kontenjanın oldukça üstünde talep almalarının aktif vatandaşlık adına mutluluk verici olduğunu belirtti.

EĞİTİM BAŞLIKLARI…

Genel Afet Kültürü, Toplumsal Cinsiyet Eşitsizliğinin Afetlere Yansıması, Temel Afet Bilinci, Deprem Bilgisi ve Türkiye’nin Depremselliği, İlkyardım Teori, Yangın Eğitimi Teori, KBRN (Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik, Nükleer) ve Covid-19’un Toplumsal Etkileri, Yaralı Taşıma ve Hafif Arama Kurtarma Teori, Afet Psikolojisi: Gerginlik, Endişe, Kaygı ve Beden İlişkisi, Travma Sonrası Stres Bozukluğu ve Afet Döneminde Stres Yönetimi, Afet, Acil Durum ve İletişim.

Kayıt formu için bu linki tıklamanız yeterli: https://bit.ly/2FWGTWd

online afet kültürü eğitimi
Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
kadıköy life

Beğenebileceğiniz Diğer Haberler

Bu web sitesi kullanıcı deneyimi sağlamak adına kullanıcılara ait çerezleri saklamaktadır. Kabul Et