3. Kadıköy Plak Günleri başlıyor
 Cenay Toprakkaya

3. Kadıköy Plak Günleri başlıyor

3. Kadıköy Plak Günleri başlıyor
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy Belediyesi, bu yıl üçüncü kez düzenlediği Kadıköy Plak Günleri kapsamında geçmişin izlerini Müzeyyen Senar ile geleceğe taşıyacak. 8-9 Eylül tarihlerinde iki gün sürecek Kadıköy Plak Günleri, Kadıköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin bahçesinde gerçekleşecek.

PLAKSEVERLER MODA’DA BULUŞUYOR…

Kasetten CD’ye, MP3’ten dijital müzik platformlarına doğru yol alan müzik endüstrisinin görkemli başlangıcı oldu taş plaklar… Müzik formları ve türleri değişse de müzikseverlerin gönlündeki yerini hep korudu. Kadıköy Belediyesi, geçen iki yılda olduğu gibi bu yıl da İstanbul’un önemli plakçılarını plakseverlerle bir araya getiriyor. Plak müdavimlerinin buluşacağı Kadıköy Plak Günleri’nde plak stantlarının yanı sıra plakla ilgili söyleşiler, imza günü ve konserler olacak.

MÜZEYYEN SENAR’IN 1967 MODEL ARABASI DA PLAK GÜNLERİNDE…

Kadıköy Plak Günleri’nin 2016 yılında düzenlenen ilk etkinliğinde Zeki Müren ve Neşet Ertaş, 2017 yılında düzenlenen ikinci etkinliğinde ise Fikret Kızılok anılmıştı. Plak Günleri, bu yıl 2015 yılında hayatını kaybeden Müzeyyen Senar’ın 100. yaşını kutlayacak. Müzeyyen Senar plaklarının döneceği etkinlik alanında, Senar’ın 1967 model Anadol marka arabası ile kendi üzerine kayıtlı ruhsatı da yer alacak.

Kadıköy Plak Günleri

BABA ZULA KONSERİ İLE SON BULACAK…

Geçtiğimiz yıllarda büyük ilgi toplayan Kadıköy Plak Günleri’ni yaklaşık 50 bin kişi ziyaret etti. Bu yıl da ziyaretçi akınına uğraması beklenen Plak Günleri’nde taş plaklar; pop, reggae, caz, indie, alternative, punk, rock ve elektronik gibi müzik türleri için düzenlenecek oturumlarda dönecek. Ayrıca radyocu Gülşah Güray ve Kanat Atkaya, “Radyocular Plakları Anlatıyor” söyleşisinde plak dünyasına dair bilgilerini paylaşacak. Etkinlik, her iki gün de konserle sonlanacak. 8 Eylül Cumartesi günü saat 20:00’de Gözyaşı Çetesi, 9 Eylül Pazar günü ise Baba Zula konser verecek.

8-9 Eylül tarihlerinde iki gün sürecek 3. Kadıköy Plak Günleri, Kadıköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin bahçesinde gerçekleşecek…

 

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir