Uluslararası Prens Adaları Yüzme Şampiyonası sona erdi
 Kadir Toprakkaya

Uluslararası Prens Adaları Yüzme Şampiyonası sona erdi

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kınalıada Su Sporları Kulübü’nün organize ettiği 32. Uluslararası Prens Adaları Yüzme Şampiyonası sona erdi.

Kınalıada Su Sporları Kulübü Başar Acarlı Tesisleri’nde gerçekleştirilen ve iki gün süren şampiyonaya Türkiye’den 27, Azerbaycan ve Bulgaristan’dan birer takım katıldı. Son gün yarışlarının ardından Kayseri Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi (TOHM) ekibi, takımlar klasmanında şampiyonluğa ulaştı.

prens-adalari-yuzme-yarismasi-sona-erdi (2)

YAKLAŞIK 300 SPORCU MÜCADELE ETTİ…

Şampiyonanın ev sahibi Kınalıada Su Sporları Kulübü ikinci olurken, Fenerbahçe üçüncü sırada yer aldı. Yaklaşık 300 sporcunun mücadele ettiği şampiyona sonunda yarışmaların prensesi Fenerbahçe’den Sezin Eligül, prensi ise ENKA’dan Kaan Özcan seçildi.

Prens Adaları Yüzme Şampiyonası

HER SENE DAHA İYİYE GİDEN BİR ORGANİZASYON…

Kınalıada Su Sporları Kulübü Genel Kaptanı Tolga Acarlı, organizasyonun her sene daha iyiye gittiğini söyledi. Organizasyonla ilgili AA muhabirine açıklamada bulunan Acarlı, şampiyonanın 32 yıldır düzenlendiğini hatırlatarak; “Birçok ülkeden sporcuları ağırlıyoruz. Prens Adaları ve İstanbul için özel bir yarış. Bu sene Bulgaristan ve Azerbaycan’dan takımlar geldi, 300’den fazla sporcu yarıştı. Her sene daha iyiye giden bir organizasyon. Uluslararası Prens Adaları Yüzme Şampiyonası, Avrupa Yüzme Federasyonu’nun etkinlik takviminde de yer alıyor” diye konuştu.

prens-adalari-yuzme-yarismasi-sona-erdi (5)

FARKLI KITALARDAN GELEN SPORCULAR YARIŞTI…

Şampiyonayı, Kınalıada Su Sporları Kulübü’nün kurucu başkanı olan babası Başar Acarlı’nın başlattığını belirten Tolga Acarlı; “Çok fazla ülkeyi ağırladık. Dünyanın farklı kıtalarından gelen sporcular oldu. Takımları çok güzel bir ortamda ağırlıyoruz. Keyifli bir yarışma oluyor” ifadelerini kullandı.

prens-adalari-yuzme-yarismasi-sona-erdi (4)

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir