Vahit Yıldız’dan bekârlığa veda…
 Kadir Toprakkaya

Vahit Yıldız’dan bekârlığa veda…

Vahit Yıldız’dan bekârlığa veda…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Eğlence dünyasının en önemli isimlerinden biri olan Vahit Yıldız, “Bekârlığa veda” diyerek gönlünü kaptırdığı Burçin Yıldız ile hayatını birleştirdi. Günay, Nossa Costa, Nanna, Paysage gibi mekânların sahibi olan Vahit Yıldız’ın mutluluğu görülmeye değerdi.

Çiftin düğünleri, 9 Haziran Pazar gecesi Ataköy Marina içinde bulunan Nossa Costa’da gerçekleşti. Yaklaşık 1.500 davetlinin katıldığı görkemli düğünde iş, siyaset ve sahne dünyasının önde gelen isimleri vardı.

Mehmet Ali Erbil’in sunduğu nikâh töreninde, şahitler de yine ünlü isimlerden seçilmişti. Sekizinci Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın eşi Semra Özal, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Orhan Gencebay, Anadolu Grubu Başkanı Tuncay Özilhan, Şadan Kalkavan ve Aziz Hortoğlu, Vahit & Burçin Yıldız çiftinin nikâhına tanıklık ederek, mutluluk dileklerini ileten ilk isimler arasında yer aldılar.

Chevrolet İmpala ile geldiler…

Vahit & Burçin Yıldız çifti, düğünün gerçekleşeği Nossa Costa’ya Vahit Yıldız’ın çocukluğundan beri tutkusu olduğu 1963 modal Chevrolet İmpala model bir otomobil ile geldiler. Kırmızı renkli ve üstü açık bu gelin arabası, nikâhın konukları tarafından da uzun süre izlenerek, önünde resim çekilen bir plato görevi gördü.

Seyyal Taner, Ferhat Göçer ve Sibel Can sahne aldı…

Uzun yıllar unutulmayacak düğünde, Türkiye’nin yetiştirdiği birçok ünlü sanatçı vardı. Düğün gecesi, Kars Ardahan Bölgesi Halk Oyunları Ekibi’nin gösterisi ile başlarken; ardından Seyyal Taner, “Son Verdim Kalbimin İşine” adlı şarkısını seslendirerek, Vahit Yıldız’ın artık aşkını bulduğuna gönderme yaptı. Nikâh töreninin ardından sahneye çıkan Ferhat Göçer, seslendirdiği beş şarkı ile konukları dansa davet etti. Gecenin sonunda ise Sibel Can, özel orkestrası ile sahneye çıkarak hem konukları, hem de Ataköy Sahilleri’ni inletti.

Kemal Kılıçdaroğlu ve Muammer Güler, telgraf ile kutladı…

Vahit & Burçin Yıldız çiftinin düğününe katılamayan bazı isimler, telgraf göndererek çifti kutladılar ve mutluluk dileklerini ilettiler. Bu isimler CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İçişleri Bakanı Muammer Güler, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Maltepe Belediye Başkanı Mustafa Zengin ve Eski İçişleri  Bakanı Abdülkadir Aksu olarak okundu.

Düğünün davetlileri arasında, Elite Hotel Genel Müdürü Ahmet Hamza ile Özcivelek Seyahat Aventası Genel Müdürü Sedat Başalan da vardı. Vahit & Burçin Yıldız çiftine mutluluklar dileyen Hamza ve Başalan’lar; “Birbirlerine çok yakışmışlar, çiftin mutlulukları daim olsun” dileğinde bulundular. Derya Hamza, Ahmet Hamza, Sedat Başalan ve Gönül Başalan…

 

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir