Van Başkale Özpınar Köyü Ortaokulu'ndan İstanbul Kadıköy Lisesi'ne teşekkür
 Nusret Karaca

Van Başkale Özpınar Köyü Ortaokulu’ndan Kadıköy Lisesi’ne teşekkür

Van Başkale Özpınar Köyü Ortaokulu’ndan Kadıköy Lisesi’ne teşekkür
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Paylaşma, yardımlaşma, dayanışma… Ne güzel kavramlar, yaşamımıza anlam katan değerler… 2017-2018 eğitim ve öğretim dönemi başlangıcından bu yana birçok okulda eğitimcilerimiz, öğrencilerle birlikte pek çok projeye imza atıyor. Bunlardan biri de Kardeş Okul Projesi.

Bir süre önce İstanbul Kadıköy Lisesi’nde müzik öğretmeni Hilal Su Özdemir ve Gürcan Erdaş öncülüğünde başlatılan proje kapsamında kardeş okul seçilen Van Başkale Özpınar Köyü Ortaokulu‘na kitap kampanyası düzenlendi. Toplanan kitaplar kolilere konup, kargo ile Van’a gönderildi. Bu çabanın çok anlamlı ve duygusal geri dönüşleri oldu. Kitapların gönderildiği Van Başkale Özpınar Köyü Ortaokulu öğrencileri, İstanbul Kadıköy Lisesi’ne fotoğraflar ve duygusal mektuplar yağdırdı. İstanbul Kadıköy Lisesi öğrencilerinde duygu patlaması yaşatan hareket sonrasında, gençler göz yaşlarına hakim olamadı.

Başkale Özpınar Köyü Ortaokulu

İşte, gelen mektuplar arasından Berfin Işık’ın duygularını aktardığı o satırlar: “Sevgili ağabeylerim ve ablalarım, okulumuza gönderdiğiniz kitaplarla bir sürü öğrenci okumayı, eğlenmeyi, gülmeyi, saygıyı ve sevgiyi öğreniyor. Bunun için sizlere teşekkür ederim. Bizden sonra gelen kardeşlerimizin de mutlu olacaklarına eminim. Kardeşlerimiz de size saygılarını ve sevgilerini iletmektedir. Gönderdiğiniz bu kitapları biz gönülden okumak isteriz. Sizi keşke görebilseydik, çok sevinirdik. Ben büyüğünce kardeşlerime kitap göndereceğim. Onların mutlu olduğunu görmek isterim. Okulumuza gönderdiğiniz kitapların hepsi birbirinden güzel ve bilgi dolu. Gönderdiğiniz için sizlere çok teşekkür ederiz.”

Bu satırları yazarken proje içerisinde yer alan Mert Dalmaz ve Zeynep Çakır adlı öğrencilerin yüz ifadelerindeki mutluluk görülmeye değerdi. Gençlerimizin bu çabaları, geleceğimiz açısından hepimize umut veriyor. Ne mutlu bu projeye imza atanlara…

Başkale Özpınar Köyü Ortaokulu

Başkale Özpınar Köyü Ortaokulu

istanbul kadıköy lisesi

Van Başkale Ozpınar Köyü Ortaokulu

Bunu paylaş:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •   
 •   
 •  

3 Responses to Van Başkale Özpınar Köyü Ortaokulu’ndan Kadıköy Lisesi’ne teşekkür

 1. Yafin Ocak 16, 2018 at 9:24 am

  Hocalarımı tebrik ederim 👏🏻👏🏻

  Cevapla
 2. Mehmet-Selen Ocak 16, 2018 at 9:32 am

  Teşekkür etmenize hiç gerek yok asıl biz size teşekkür ederiz çünkü bize yardımlaşmanın ,kardeşliğin ne olduğunu tekrardan hatırlattınız. Keşke bizler de orada olup mutluluğunuzu birlikte paylaşabilseydik.

  Cevapla
 3. Mert Dalmaz Ocak 16, 2018 at 9:42 am

  Bizler sizlere teşekkür borçluyuz.Bize dayanışmanın, yardımlaşmanın gerçek gücünü gösterdiniz

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir