Vatan Partisi Adayı Osman Erbil, TEMA Vakfı'na üye oldu
 Kadir Toprakkaya

Vatan Partisi Adayı Osman Erbil, TEMA Vakfı’na üye oldu

Vatan Partisi Adayı Osman Erbil, TEMA Vakfı’na üye oldu
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Vatan Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı Osman Erbil, TEMA Vakfı’nın toplantısında çevrecilerle bir araya gelerek; Kadıköy’ün daha yaşanabilir, doğayla barışık bir kent olması için nelerin yapılabileceğiyle ilgili TEMA Vakfı yöneticileriyle karşılıklı fikir alışverişinde bulundu. TEMA Vakfı Kadıköy İlçe Başkanı Gülseren Bal ise toprağı, ağacı, denizi sevmenin vatanı sevmek kadar önemli olduğunu, çocuktan yaşlıya her yaştaki insanımızda doğa sevgisi bilincinin kazandırılmasını için gönüllüler ile birlikte çalıştıklarını ifade etti, yürüttükleri çalışmaları Osman Erbil’e aktardı.

Erbil, doğayla barışık bir kentleşme için beton ve taşıtın değil, insan ve doğanın ön planda olması gerektiğini söyleyerek, şu açıklamalarda bulundu: “Belediyeleri yönettiğimizde, öncelikle TEMA gibi doğa dostu kurumlarımızla birlikte çalışmalar yürüteceğiz. Belediyenin binalarını TEMA gibi kamu çıkarı için çalışan dernek ve vakıflara tahsis edeceğiz. Kira ödemek zorunda olanları kiradan kurtaracağız. Kadıköy’de kentsel yenilenme dedikleri rant dönüşümünü mutlaka azaltmalıyız. Yeşili korumadan yapılan imara karşı çözüm yaratacağız.

TEMA Vakfı
DENİZDE HAYAT VAR, RANT YOK!

Eğer tarımı teşvik etmezsek, insanlar metropollere akmaya devam eder. Bunu önlemek için merkezi planlama şart. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız İlker Yücel’in açıkladığı ‘Mavi İstanbul’ projesiyle, toplu taşımacılıkta deniz yolunun oranını artırmayı dile getiren sadece Vatan Partisi oldu. Denizde hayat var, rant yok! O yüzden karayolu değil, deniz yolu diyoruz. Kadıköy’de de aynı şeyi yapacağız. Eskiden olduğu gibi Kadıköy’ün mahalleleri arasındaki ulaşımı deniz dolmuşları ile sağlayacağız.”

DAHA YAŞANABİLİR BİR KADIKÖY İÇİN…

“Daha yaşanabilir bir Kadıköy’ü ancak TEMA gibi kurumlarımızla yaratabiliriz” diyen Vatan Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı Osman Erbil, TEMA ile ortak projelerde buluşacaklarının sözünü vererek, toplantı sonunda TEMA Vakfı’na üye oldu. Erbil’in rozetini, TEMA Vakfı Kadıköy İlçe Başkanı Gülseren Bal taktı.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir