Vatan Partisi Kadıköy Adayı Osman Erbil'den muhtarlara ziyaret
 Kadir Toprakkaya

Vatan Partisi Kadıköy Adayı Osman Erbil’den mahalle muhtarlarına ziyaret

Vatan Partisi Kadıköy Adayı Osman Erbil’den mahalle muhtarlarına ziyaret
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Vatan Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı Osman Erbil, Kadıköy mahallelerinin durumunu konuşmak için muhtarlara gerçekleştirdiği ziyaretlerine devam ediyor. Osman Erbil, heyetiyle birlikte Caferağa Mahalle Muhtarı Zeynep Ayman ve Hasanpaşa Mahalle Muhtarı Ali Ekşi ile görüştü.

Caferağa Muhtarlığı’na yapılan ziyarette Ayman; mahallede uyuşturucu satışı, gürültü kirliliği, açık hava meyhanesine dönüşme, kriminal suçların artması, güvenlik sorunu gibi problemlerin ciddi boyutlarda olduğunu söyledi. Uzun süredir sorunlara çözüm bulmak için yoğun çaba harcayan Muhtar Ayman, Kadıköy Kaymakamlığı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ilettikleri şikayetlerin sonuçsuz kaldığını kaydetti.

Caferağa Mahalle Muhtarı Zeynep Ayman
“BELEDİYE-HALK BİRLİĞİNİ SAĞLAMAK ÇOK ÖNEMLİ”

Vatan Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı Osman Erbil, sorunları dinledikten sonra partisinin çözümlerini paylaşarak, Kadıköy Belediyesi’nin imkânlarını mahalle sorunlarını çözmeye odaklamasının, halkı seferber etmesinin önemli olduğunu belirtti. Erbil; “İstanbul Büyükşehir Belediyesi’yle ilgili çözümsüz kalan meselelerde, belediye-halk birliğini sağlamak çok önemli. Kamuoyu oluşturmada belediyeye büyük bir görev düşüyor. Güvenlik de dahil tüm sıkıntıları bu şekilde aşarız” diye konuştu.

Osman Erbil
“HASANPAŞA’DA SOSYAL ALANLARA İHTİYAÇ VAR”

Hasanpaşa Muhtarı Ali Ekşi’ye yapılan ziyarette de mahallenin güncel durumu ele alındı. Ekşi, tarihi Hasanpaşa Gazhanesi’nin açılmasının önemli olduğunu dile getirerek; “Mahallemizde park ve çocuk oyun alanı gibi sosyal alanlara ihtiyacımız var. Gazhane, mahallelinin söz konusu ihtiyacını karşılamakta faydalı olacaktır. Ayrıca, kaldırılan tanzim satış merkezlerini de arıyoruz. Satış noktası olarak kullanılan alan, şimdi belediye otoparkı yapıldı” dedi.

“UCUZ VE SAĞLIKLI GIDA TEMİN EDİLECEK”

Vatan Partisi Kadıköy Adayı Osman Erbil, projelerinin başında tanzim satış merkezlerini yeniden kurmak olduğunu kaydederek; “Aracıları devreden çıkarıp, belediye personeliyle doğrudan üreticiye ulaşacak, ucuz ve sağlıklı gıdayı vatandaşımızın sofrasına ulaştıracağız” ifadelerini kullandı. Görüşmelerin sonunda iki mahallenin muhtarları da Osman Erbil‘e başarılar diledi.

Bunu paylaş:
  • 116
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir