Vatan Partisi'nde seçim çalışmaları doludizgin
 Haber Merkezi

Vatan Partisi’nde seçim çalışmaları doludizgin

Vatan Partisi’nde seçim çalışmaları doludizgin
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Vatan Partisi İstanbul 1. Bölge Milletvekili adayları, seçim çalışmalarına Kadıköy ve Beykoz’da düzenlenen programlarla devam etti. Kitle örgütlerini ziyaret eden adaylar, Beykoz Soğuksu pazarında pazarcıların sorunlarını dinledi, Beykoz yerel basınıyla bir araya geldi.

Vatan Partisi 1. Bölge Milletvekili adayları İlker Yücel, Şule Perinçek, Günizi Dizdar, Osman Erbil, Uğurcan Yardımoğlu, Muzaffer Ünsaldı, Okan Özkan, Hakan Ekiz ve Tüzin Tüfekçi, Kadıköy ve Beykoz’da yaptıkları seçim çalışmalarında vatandaştan yetki istedi. Adaylar, günün ilk programında Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği’ni (TEMAD) ziyaret etti, astsubayların taleplerini dinledi.

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD)

ŞULE PERİNÇEK: BEDELLİ ASKERLİK TOPLUMU AYRIŞTIRIR…

Bedelli askerlik tartışmalarına değinen Şule Perinçek; “Bedelli askerlik toplum içinde ayrışma yaratır. Parası olan askerlik yapmaz, olmayan yapar. Parasını veren evde oturuyor, ben onun için ölüyorum duygusunu oluşturur. Genel askerlik görevini kaldırmak, güvenliği tehlikeye atmak olur. İçinde bulunduğumuz süreçte ordu içinde ikilik çıkartmaya çalışanlara prim vermemeli, ordunun bütünlüğünü savunmalıyız. Mustafa Kemal, ‘Ya İstiklal Ya Ölüm’ deyip Samsun’a çıkarken, o istiklali görmese o vapura binmezdi. O kararlılıkla o gemiye binmezseniz, Ankara’ya varamazsınız” dedi.

Türkiye Emekli Subaylar Derneği (TESUD)

İLKER YÜCEL: OY AVCILIĞI YAPSAK, İTTİFAKTA YER ALIRDIK…

Adayların TEMAD’dan sonraki durağı, Türkiye Emekli Subaylar Derneği (TESUD) Kadıköy Şubesi oldu. AKP’nin iktidarda kalabilmek için Türk ordusu ve Vatan Partisi’ne saldırdığını vurgulayan İlker Yücel, AKP’nin 15 Temmuz darbe girişimi dönemindeyse genel merkez binasına Atatürk posteri astığını belirtti. Yücel, sözlerine şöyle devam etti: “ABD askerinin başına çuval geçirildiğinde, milli bayramlar iptal edildiğinde, açılım süreçleri varken Türkiye’nin geleceği için tavır aldık. Oy avcılığı yapsak ittifakta yer alır, en iyi biz konuşurduk.”

Vatan Partisi İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayları

EMEKLİ SUBAYLAR: CHP KOLUNA HDP’Yİ ALMAMALIYDI…

CHP’nin Adalet Yürüyüşü’nde yanına HDP’yi almasına tepki gösteren emekli subaylar, CHP’yi topal ördeğe benzeterek; “CHP Adalet Yürüyüşü’nde koluna HDP’yi almamalıydı, o hatayı yapmamalıydı” dedi. Askeri okulların ve askeri hastanelerin yeniden açılmasını isteyen emekli subaylar, Kuleli Askeri Lisesi’nin getirildiği noktayla ilgili “İçimiz kan ağlıyor” mesajı verdi.

OSMAN ERBİL: BAĞIMSIZLIK OLMAZSA, DEMOKRASİ VE ÖZGÜRLÜK OLMAZ…

Meclise gitmenin kestirme yolları da bulunduğunu ifade eden Osman Erbil ise, kendilerinin bu yolları seçmeleri halinde prensiplerinden, ideolojilerinden ödün vermek olacağını söyledi. “Bağımsızlık olmazsa, demokrasi ve özgürlük olmaz” diyen Erbil; “Amerikan emperyalizmine karşı mücadele etmezsek, bayrağımızı dalgalandıramayız. CHP’nin düzenlediği Adalet Yürüyüşü’nde bir kolunda HDP varken, biz o kola girmeyiz. HDP’nin başını yeniden çıkartması, Adalet Yürüyüşü’nden sonra oldu” açıklamasında bulundu.

ESNAF: ALDIĞIMIZ PARAYA MAL SATIYORUZ…

Vatan Partisi İstanbul 1. Bölge Milletvekili adayları, Kadıköy’den sonra Beykoz’a geçerek Soğuksu pazarını dolaştı, esnafın sorunlarını dinledi. Ekonomik sorunlarla baş edemediklerini belirten esnaf; “Aldığımız paraya mal satıyoruz. Son üç ayda durumlar iyice kötüleşti” diyerek, krizin yansımalarını anlattı. Umutsuz olmadığı görülen esnaf; “İnşallah seçimler iyi olacak. Yenilik her zaman iyidir” söyleminde bulundu. Şule Perinçek, 24 Haziran’da esnafla, vatandaşlarla hep beraber Ankara’ya çıkmak istediklerini vurgulayarak; “Üretim ekonomisiyle sorunları aşacağız. Pazarlarda kendi ürettiğimiz ürünleri satacağız, çarşılarımızı pazarlarımızı şenlendireceğiz” şeklinde konuştu.

YEREL BASINLA BULUŞMA…

Vatan Partisi’nin adayları, Beykoz’da faaliyet gösteren yerel basın emekçileriyle de bir araya geldi. Yerel basın mensuplarına parti programlarını anlatıp sorunlarını dinleyen, sorularını yanıtlayan adaylar, oy getirecek diye büyülü sözler de söyleyebileceklerini, ama kendilerinin çözüm ürettiklerini belirterek, sorunların Vatan Partisi iktidarında çözüleceğini söylediler.

      

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir