Vatan Partisi'nden Karacaahmet Sultan Dergahı'na ziyaret
 Haber Merkezi

Vatan Partisi’nden Karacaahmet Sultan Dergahı’na ziyaret

Vatan Partisi’nden Karacaahmet Sultan Dergahı’na ziyaret
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Vatan Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı Opr. Dr. Tuğrul Kihtir ve Vatan Partisi heyeti, Karacaahmet Sultan Dergâhı’nı ziyaret etti. Ziyarette yerel seçimler sonrası programını anlatan Dr. Kihtir, Alevi vatandaşların sorunlarını ve taleplerini Karacaahmet Sultan Dergâhı Genel Başkanı Muharrem Ercan’dan dinledi. Ercan, Alevilerin Atatürk’e bağlılığının üst düzeyde olduğunu şu sözlerle ifade etti: “Hz. Peygamberimiz Muhammed Mustafa ne kadar değerliyse, Hz. Ali ne kadar değerliyse, Hacı Bektaş-ı Veli ne kadar değerliyse, Mustafa Kemal de o kadar değerlidir. O olmazsa olmazımızdır.”

Opr. Dr. Tuğrul Kihtir ise, ziyarette Türk milletinin köklerinden koparılamayacağını ve mezhepsel olarak ayrıştırılamayacağını ifade ederek, şunları söyledi: “Bizim yolumuz, Türk’ün bekası yoludur. Bizim yolumuz, ‘bölünmüşlüğe ve bölücülüğe hayır’ yoludur. Türkiye insanı olarak bir çıkış noktasına ihtiyacımız var. Mark Twain; ‘İnsanları aldatmak, aldatıldıklarına inandırmaktan daha kolaydır’ der. İnsanlar takım tutar gibi parti tutuyor, biz şimdi bu adeta bağnaz tutumla mücadele ediyoruz. İnsanlar hep aynı şekilde oy kullanarak çok şey değişsin istiyor, ancak bu mümkün değil.

HEDEFİMİZ, İNSANLARIN MUTLU OLMASIDIR…

Vatan PartisiBiz çözümsüzlükten beslenen bir anlayış içinde değiliz ve olmayacağız. Biz iktidar da olsak, muhalefet de olsak insanların sorunlarına çözüm bulacağız, üreteceğiz. Çünkü hedefimiz, insanların mutlu olmasıdır. Karamsarlıktan nemalanmak bize yakışmaz. Biz toplumun her kesimiyle; sağcısıyla, solcusuyla, aydınıyla, dindarıyla, laikiyle, her insanıyla ‘Ne mutlu Türk’üm diyene’ diyen herkesin artık birleşmesi gerektiği ülküsünü savunuyoruz. Geldiğimiz bu dar noktada artık kendimize gelmekten, dönmekten başka bir yolumuz, çaremiz de yoktur.”

İNSAN ODAKLI BELEDİYECİLİK…

Kihtir, belediyecilik anlayışını da şu sözleriyle tanımladı: “İnsanları sorunlar altında boğuşan, tıkanmış Kadıköy’ün başına geldiğimiz zaman, belediye hizmetini insan odaklı yapacağız ve ayda bir toplayacağımız halk meclisleriyle sorunları dinleyerek, görüş alışverişi sağlayarak vereceğiz. Kapıcısı, marangozu, doktoru, esnafı, işçisi herkes gelip yönetime bizzat katılacak. Herkesin şikâyetlerini dinleyeceğiz ve çözüme kavuşuracağız. Belediyeden otomatik telefon cevap servisini kaldıracağım, aradıklarında karşılarında insan bulacaklar.”

İNSAN GÖZÜ İSTEDİĞİNİ GÖRÜR, İSTEMEDİĞİNİ GÖRMEZ…

Opr. Dr. Tuğrul Kihtir ayrıca, bazı çevrelerden gelen “Partiniz AKP’yi savunuyor” eleştirilerine da yanıt verdi: “Bu tamamen yaratılmış bir yanlış algıdır. Bugün Aydınlık Gazetesi’ni açın, her iki tarafı da eleştiren yazılar ve haberler var. Hem iktidarın hem de muhalefetin yanlışlarını… Biz Avrasya ülkesi güçlü Türkiye’nin savunucusuyuz. Mevlana’nın bir sözü vardır; ‘İnsan gözü istediğini görür, istemediğini görmez.'”

Dr. Kihtir, ziyaretinin sonunda tarih kitaplarından “Anadolu’nun Beyleri” adlı eserini de imzalayarak, Muharrem Ercan’a hediye etti.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir