Vefalı Köfteci, Ada'ya çıkıyor!
 Kadir Toprakkaya

Vefalı Köfteci, Ada’ya çıkıyor!

Vefalı Köfteci, Ada’ya çıkıyor!
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

İstanbul’un Vefa semtinde doğan, Kadıköy’de gelişen ve önümüzdeki yıllarda adından çok söz ettirecek olan Vefalı Köfteci, ikinci lezzet durağını Büyükada’da açıyor. Baba Hasan Sara tarafından yaratılan, oğul Efkan Sara tarafından geliştirilen Vefalı Köfteci, iki yıl önce Şaşkınbakkal’da açtığı küçük sevimli dükkanında o kadar büyük ilgi gördü ki, şimdilerde zincir olma yolunda.

MEHMET SOYUPAK DESTEĞİ…

Markanın gelişmesi yolunda destek verme kararı alan Soyupak Investment Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soyupak, VEFALI’nın ilk  şubesini Adalar’da açarak markaya açık desteğini ortaya koydu. 12 Haziran’dan itibaren Büyükada’da Beşiktaş-Bakırköy Motor İskelesi karşısında hizmet verecek olan Vefalı Köfteci için başka merkezlerde de yatırıma yönelik  lokasyon planlamalarının olduğu bilgisini aktaran Soyupak; “Asıl işimiz inşaat, ancak sektörün içerisinde bulunduğu durum itibariyle bir müddet yatırıma devam etmenin bizim açımızdan efektif olmadığı kararını aldık” dedi.

Soyupak Investment Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soyupak

“ADALAR’A BAŞKA YATIRIMLARIMIZ DA OLACAK”

Şirket merkezlerine olan yakınlığı nedeniyle yıllardır Adalar’a farklı bir yatırım yapmanın planlaması içerisinde iken Vefalı Köfteci‘nin lezzetiyle tanıştıklarını dile getiren Mehmet Soyupak; “Yönetimimizde değerlendirdik ve yatırıma karar verdik. Firma politikamız doğrultusunda, hangi iş kolunda olursa olsun inanmadığımız hiçbir işe girmeyiz. Çok iyi etüt ve planlama yaparız ve bir işi ya en iyi şekilde yaparız ya da hiç yapmayız. Bu eseri ruhsat tarihi itibariyle 23 günde bitirmenin haklı gururunu da yaşamaktayız. Bu, Büyükada’ya ilk yatırımımız. Ada sakinlerini ve misafirlerini bizden gelecek birçok yatırımla tanıştırmaktan onur duyacağız” diye ekledi.

ADALAR’IN PRESTİJİNE KATKI SAĞLAYACAK…

Bir Soyupak Investment yatırımı olan Vefalı Köfteci Büyükada Şubesi’nin binası, Kültür Bakanlığı – Anıtlar Kurulu onaylı ve tasarım ödülüne layık proje olarak görülüyor. Adalar’ın prestijine katkı sağlayacak dekorasyonu ve konsepti ile oldukça iddialı bir mekan olarak tasarlanan projenin, azımsanmayacak bir bütçe ile hayata geçirildiği de konuşulanlar arasında.

Vefalı Köfteci Büyükada

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir