Venüs Sanat Galerisi'nde Kadın Ruhu Sergisi
 Cenay Toprakkaya

Venüs Sanat Galerisi’nde “Kadın Ruhu” sergisi

Venüs Sanat Galerisi’nde “Kadın Ruhu” sergisi
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Venüs Sanat Galerisi, Ömür Eke’nin “Kadın Ruhu” adlı resim sergisine ev sahipliği yapıyor. Açılış kokteyli 14 Ekim Cumartesi günü saat 15:00’de yapılacak olan sergi, 25 Ekim tarihine kadar her gün 10:00-18:00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. Sergide sanatçının 40 adet eseri yer alıyor.

ÖMÜR EKE HAKKINDA…

Denizli’de doğan Ömür Eke, Denizli Lisesi’nden mezun oldu. Lise yıllarından beri sürdürdüğü resim çalışmalarını 1988-1992 yılları arasında Denizli Devlet Güzel Sanatlar Galerisi, A. Cevdet Şemsioğlu Atölyesi’nde Şemsioğlu ve Celal Günaydın’dan ders alarak devam ettirdi. 1990 yılında ilk kişisel sergisini aynı galeride açtı. 1998-2001 yıIları arasında kendi açmış olduVenüs Sanat Galerisiğu EKE Sanat Galerisi’ni çalıştırdı.

2002 yılında iki ortak olarak açtıkları Atölye Mavi’yi, daha sonra “Denizli Kent Kültürü Mavi Sanat Hareketi” adı altında çok katılımlı, heykel de dahil farklı disiplinlerde deneysel çalışmalara ve sanat söyleşilerine açık bir atölyeye dönüştürdüler. Bir müddet devam eden bu oluşum, tekrar “Atölye Mavi” adı altında üç ressam ortaklığı ile çalışmalarına devam etti. Son dört aydan bu yana çalışmalarını kendi özel atölyesinde sürdürse de, tekrar yeni oluşumlar ve projeler için girişimlerini sürdürüyor.

1998 yılından beri yerel bir gazetede sanat ve hayata dair köşe yazarlığı yapan Ömür Eke’nin ayrıca, aylık bazı dergilerde daimi olarak çıkan yazıları ve yine birkaç arkadaş birlikte çıkardıkları deneme türünde iki kitabı bulunmakta. Sanatını geliştirmek, sanat anlayışını derinleştirmek adına yaptığı özellikle yurt dışı seyahatlerinde bir okul olarak gördüğü önemli müzeleri ve sanatçıların eserlerini görmeye ve yakından birebir izlemeye, sanatına yol vermeye çalışmakta. Şu ana kadar 16 kişisel, 18 karma sergiye katıldı. Yurt içi ve yurt dışı birçok özel koleksiyonda eserleri bulunmakta.

Venüs Sanat Galerisi

Mustafa Mazharbey Cad. Mustafa Kaya Sok. No:2 Göztepe – Kadıköy

Tel: (0216) 565 35 72

Venüs Sanat Galerisi

Venüs Sanat Galerisi

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir