Voleybol’da Süper Kupa Fenerbahçe’nin…
 Kadir Toprakkaya

Voleybol’da Süper Kupa Fenerbahçe’nin…

Voleybol’da Süper Kupa Fenerbahçe’nin…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Geçtiğimiz sezonu 3 kupayla tamamlayan Fenerbahçe Erkek Voleybol Takımı, yeni sezona da kupayla başladı. Ankara’da düzenlenen Süper Kupa final maçında Galatasaray’ı 3-0 mağlup eden Fenerbahçe, üst üste ikinci kez Süper Kupa’nın sahibi oldu.

Fenerbahçe Erkek Voleybol Takımı, kupasını törenle aldı. TVF Başkent Salonu’nda maçın ardından yapılan ödül töreninde, Fenerbahçe’ye kupa ve madalyalarını Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan ile Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Özkan Mutlugil verdi.

Ankara Başkent Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmada, birinci set karşılıklı sayılarla başlarken; ilk teknik molaya Fenerbahçe 8-6 önde girdi. Teknik molanın ardından rakibi karşısında sayı almakta zorlanmayan Fenerbahçe, farkı giderek açtı ve ikinci teknik molaya da 16-13 önde girdi. Rahat oyununu devam ettiren ve rakibi karşısında üstün bir oyun sergileyen Fenerbahçe, ilk seti 25-18 kazandı.

İkinci sette de, ilk teknik molaya 8-7 Fenerbahçe üstün girdi. Teknik molanın ardından üstünlüğünü devam ettiren sarı-lacıvertliler, ikinci teknik molayı da 16-11 önde tamamladı. Farkı 5 sayıya kadar çıkartan Fenerbahçe, üstünlüğünü setin sonuna kadar korudu ve ikinci setten de 25-19 galip ayrılarak, durumu 2-0’a getirdi.

Üçüncü sete Galatasaray daha etkili başlasa da, ikinci teknik molanın ardından toparlanan Fenerbahçe, üst üste aldığı sayıların ardından skoru 22-22’de eşitledi. Rakibi karşısında baştan sona üstün bir oyun sergileyen Fenerbahçe,  karşılaşmadan 25-23 galip ayrıldı ve Süper Kupa’nın sahibi oldu.

Fenerbahçe Grundig: 3 – Galatasaray: 0
Salon: TVF Başkent
Hakemler: Aziz Yener, Mehmet Demirdelen
Fenerbahçe: Arslan, Marshall, Kemal, Milijkoviç, Cernic, İbrahim, Serkan(L)
Galatasaray:  Murathan, Vladimir, Ulaş, Erhan, Bojan, Kemal, Salparov(L)
Setler: 25-18, 25-19, 25-23

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir